Tore, et oled otsustanud tervislikumalt süüa ja enda eest hoolitseda! Selleks, et saaksid edukalt alustada, jagame sinuga nippe, mis aitavad paremini kavas püsida.
Arvuta välja oma toidukordade kellaajad
Esimene toidukord võiks olla kohe peale ärkamist, viimane 1-2 tundi enne und. Ülejäänud 2 toidukorda jaota päeva peale ühtlaselt ära. Oluline on 24 tunni jooksul ära süüa kõik ette nähtud toidukorrad.
Väldi magusaid jooke
Piiramatult võid juua vett, teed ja kohvi ilma suhkru ja meeta. Kui soovid kohvile lisada piima, siis tilgake piima on lubatud.
Söö 4 korda päevas
Meie kogemuste järgi on kõige optimaalsem süüa 4 korda päevas, kuid soovitame kuulata oma keha. Kui tunned, et tahad tihedamini süüa, jaga mõni toidukord veel pooleks. Kui soovid 3 korda süüa, võid vahepala liita mõne varasema toidukorraga.
Väljas süües lähtu nendest tõdedest:
• 1/3 taldrikust valgud (lahja liha, kala, kana jms),
• 1/3 süsivesikud (tatar, kartul vms),
• ülejäänud taldrikust köögiviljad,
• väldi poolfabrikaate ja kastmeid,
• joogiks sobib vesi.
Tervislik toitumine ei tähenda piiranguid
Tavaliselt, kui inimesed mõtlevad tervislikust toitumisest, kujutavad nad ette, et see tähendab peamiselt juurviljade söömist. Loe edasi, kuidas saad Fitlapiga jätkata oma lemmiktoitude söömist. Oluline on vaid süüa õiges koguses kehale vajalikke aineid.
Vaheta välja retseptid, mis sind ei kõneta
Iga retsept Fitlap toitumiskavas sobib igaks toidukorraks, kuna kõikide retseptide kaloraaž ja toitainete vahekord on samad. Retsepti saad vahetada toitumiskavas nupust “paku uus” või kasutades otsingut.
Leia üles oma lemmikroad
Kirjuta otsingusse retsepti nimi või koostisained. Kui sisestad otsingusse “kartul kana”, leiad kõik kartulit ja kana sisaldavad retseptid. Retseptide lehel saad toite sorteerida ka uudsuse, hinna ja valmistamisele kuluva aja järgi. Lisaks saad valida paljude erinevate filtrite seast.
Kasuta koostisosi, mis kodus olemas
Kui sulle retseptis mõni toiduaine ei meeldi või seda parasjagu kodus ei ole, saad selle asendada. Iga toiduaine juures on nupp noolekestega. Vajutades nupule näed kogu asenduste nimekirja.
Sa ei pea 4 korda päevas süüa tegema!
Tee süüa mitmeks toidukorraks ette. Kui teed õhtusööki topeltporsjoni, saad pool toidust näiteks järgmise päeva lõunaks süüa. Selleks kasuta funktsiooni "Korruta kogused".
Leia üles kiired retseptid
Retseptide otsingu lehel saad retsepte sorteerida valmistamiseks kuluva aja järgi.
Varu koju enim kasutatavad toiduained
Leia endale 5-10 lemmikretsepti ja kasuta pidevalt neid. Nii kujunevad sul välja ka koostisained, mida tead alati koju varuda.
Planeerimine aitab säästa raha!
Osta vajalikud toiduained 3-4 päevaks ette ära. Koosta Fitlapi ostunimekiri enne poodi minemist ja järgi seda - nii väldid kulukaid emotsioonioste. Või telli toit koju läbi Fitlapi ostunimekirja.
Vabavara võid süüa palju tahad
Vabavara köögiviljad on Fitlapi toitumiskava üks olulisemaid osasid! Need on köögiviljad, mida saad süüa nii palju kui soovid iga toidukorra ajal. Vabavara on märgitud toitumiskavas rohelise lehekesega. Vabavara on näiteks tomat, kurk, salat, kapsas, seened jne. Täieliku nimekirja leiad Korduma Kippuvate Küsimuste alt.
Pea meeles, et vabavara võid toidule lisada ainult toidukorra ajal!
Lase fantaasial lennata!
Iga toidukorra kõrvale võid lisaks retseptis olevale vabavarale hakkida juurde oma lemmik vabavara või teha sellest salati. Julgematel soovitame vabavara, näiteks suvikõrvitsat ja paprikat, enne serveerimist pannil praadida või ahjus röstida. Nagu pildil näha võib vabavara portsjoni suurust oluliselt mõjutada!
Kasuta toidupäevikut
Söö seda, mida soovid - lisa toiduained toidupäevikusse ja vaata, kui palju süüa saad. Toidupäeviku kasutusjuhendi leiad siit.
Kui tunned nälga
- Vali joodavate retseptide (näiteks smuutid) asemel tahked retseptid (näiteks grillitud liha salatiga).
- Alusta hommikut muna sisaldava hommikusöögiga. See hoiab kõhtu kauem täis (näiteks omlett singi ja tomatitega).
- Lisa toidukordade ajal vabavara köögivilju.
- Vali iga päev toitumiskavasse vähemalt kaks retsepti, mis sisaldavad täisteratooteid!
- Joo piisavalt vett ja väldi seeläbi veepuudust kehas.
Kui portsjonid on liiga suured
- Portsjoneid annab kahandad toiduainete asendamise abil valides toitumiskavas retsepti asendustest võimalikult energiarikkaid toiduaineid (näiteks kartuli asemel makaronid, sepiku asemel leib, õuna asemel banaan, valikus olevatest võimalikult rasvased singid ja juustud).
- Oluline on süüa päeva jooksul ära kõik toidud, mis on neljaks toidukorraks ette nähtud, kuid esimesel paaril nädalal võid erandina ka veidi vähem süüa ja end portsjonitega harjutada.
Kasulikud viited
- Kehakaalu langetamine – spikker esimeseks 24 tunniks Loe rohkem.
- Fitlapi Korduma Kippuvad Küsimused Loe rohkem.
- Lõunasöök väljas. Kas tohin? Loe rohkem.
- Tervislik toitumine - 6 kõige olulisemat nippi Loe rohkem.
- 5 oskust, mis muudavad kaalu langetamist igaveseks Loe rohkem.
- Need 10 toiduainet on kõik, mida vajad! Loe rohkem.
- Võta lõunasöök kodust kaasa! Retseptid! Loe rohkem.
- Just nii käib pere toitumise planeerimine Loe rohkem.
- Need söögid valmivad sekunditega! Loe rohkem.
- Kas soodne toidukorv peab tingimata ebatervislik olema? Loe rohkem.
- Mida oodata? Dieedi esimesed kaks nädalat! Loe rohkem.
- 20 klientide soovitust, kuidas rajal püsida Loe rohkem.