Just nii käib pere toitumise planeerimine

Fitlap on toitumiskava kogu perele. Usume sellesse, et muutust tervislikuma elu suunas on lihtsam ellu viia koos. Pere toitumise planeerimine saab olla ääretlut lihtne, kui sinu selja taga on sinu pere ja kõik sinu lähedased.

Kui rassid üksi, saab sellest vaid lühiajaline projekt. Kui kaasad oma pere, muudab see sinu ja sinu lähedaste elusid igaveseks.

Miks peaksid pere toitumise planeerimisega alustama?

Kuigi tervislikku toitumist seostatakse eelkõige kehakaalu langetamisega, on see midagi palju enamat. See ümbritseb meid 24/7. Liigne kehakaal on vaid üks pusletükk. 

See mõjutab meie:

  • enesetunnet
  • tujusid
  • otsuseid
  • haigestumist
  • stressitaset jpm. 

Ja kes meist ei tahaks, et meie lapsed ja kaasad oleksid rõõmsamad, edukamad, optimistlikumad. Parimad versioonid endast. 

Toidud, mis lastele meeldivad

Lastega on lihtne - kui toit maitseb, nad söövad, kui ei maitse, ei söö. Neid väga tervislikkus ei huvita.

Ja siinkohal tulebki mängu täiskasvanu fantaasia ja oma laste maitsemeelte tundmine. Lastele meeldivad üldjuhul lihtsad kodused maitsed. Tavalised toidud. 

Enda laste pealt näen, et hea meelega söövad nad 95% juhtudel täpselt sama toitu, mis minagi. Nende lemmikud on igasugused pajaroad, hakklihakastmed jms. Leie sina enda laste lemmikud meie retseptide seast

Kogu pere peaks sööma sama toitu. Perepea või kava jälgija eraldi "dieettoitude" söömine pikas plaanis ei toimi - heal juhul kuu või kaks. 

Aga nagu sa juba tead, Fitlapis saab ise valida endale meelepäraseid toite. Samuti on kavas olemas ka kõik tavalised Eesti toidud. Oleme need lihtsalt tervislikumaks teinud, ilma maitset ohverdamata. 

Tervislik toitumine ei tähenda ainult "supertoitude" söömist. 

Pere toitumise planeerimine

Pere toitumise planeerimiseks pakume mitmeid võimalusi. Õigemini on need ajapikku praktikas paika loksunud. 

Pere toitumiskava planeerimine
Pere toitumiskava planeerimine

1. variant 

Fitlapi kavas on sul võimalik lisada kuni 10 pereliiget täiesti tasuta. Ning vastavalt nende andmetele määrab Fitlap ka neile ka sobiliku toidu hulga. 

Kui planeerid perega ühist söömaaega, tee linnuke iga sööva pereliikme taha ning anname sulle söögi valmistamiseks juba kogused tervele perele. Hiljem, kui söök valmis, saad protsentuaalselt teada, kui palju toitu igale pereliikmele on ette nähtud. 

Kui tahad asja veel täpsemaks ajada, sisesta "valmis toidu" lahtrisse toidu kaal grammides, misjärel arvutame igale pereliikmele mõeldud toidu koguse täpselt välja. 

Pildi peal toodud näite põhjal on toidu kaal pärast valmimist kokku 1580 g, mis jaguneb pereliikmete vahel ära järgmiselt - Katrin 456g, Andres 643g, Liisa 481g. 

Kokkad mitmeks toidukorraks
Koguste korrutamine

2. variant

Teise variandina toon välja ühe võimaluse/viisi, mis on samuti meie klientide seas väga populaarne.

Nimelt saab Fitlapis korrutada ühe toidukorra kogused soovitud kordajaga läbi. Näiteks tee 5-6 portsu korraga valmis. 

Kui soovid oma perele anda tervislikku toitu, samas nemad otseselt kava koguseid ei jälgi, siis saad teha nii: kui söök on valmis, siis tead, et potis on 5-6 sulle sobilikku portsu. Võta endale näiteks sellest 2 portsu (võid süüa sama toitu mitu korda järjest) ja ülejäänud toidust anna pereliikmetele, kes söövad just nii palju, kui soovivad. 

Kui kõik on söönud, siis sageli jääb osa toitu veel potti alles. Tihti on seal piisavalt, et saad endale veel kolmanda toidukorra võtta või siis perele järgmise päeva lõunasöögiks teha. 

Ja nii lihtne see ongi. Nii saad jälgida täpseid kavas ette antud koguseid, pere saab täisväärtuslikust toidust kõhu täis, sina ei pea mitu korda süüa tegema ning saate ühtse perena söögilaua taga süüa sama toitu. 

Anna teada, kas ka sinu pere sööb sinuga sama toitu või oled harjunud eraldi kokkama.