Fitlap toitumiskavaga liitusin jaanuaris 2019, korralikumalt hakkasin kava jälgima sama aasta augustis. Mulle ei meeldinud, mis peeglist vastu vaatas, riideid oli poest raske leida, mis oleks ilusad ja kui lapse lasteaias kolmandale korrusele ronimine hingeldama võttis, sain aru, et niimoodi ma enam edasi minna ei taha. Tahtsin olla oma lastele elurõõmus ja hea tervisega ema, kes jaksab nendega koos erinevaid asju teha.

Minu teekond on olnud suhteliselt pikk, see oli minu teadlik valik, et põhitõed jõuaksid korralikult sisse harjuda ja sellest tuleks elustiil mitte järjekordne “kiirdieet” mis annab küll tulemusi, aga mitte püsivaid. Eesmärk oli püsivalt muuta oma igapäevaseid harjumusi ennast liigselt piitsutamata. Väikeste sammudega, nagu öeldakse. Endiselt olen alati peale pikemat puhkust mõni kilo raskem, aga see ei tekita minus täna erilist stressi, sest tean, et kui vaid ilusti tagasi reele saan, siis loksuvad asjad sama kiiresti tagasi paika. Trenni teen kodus, ideaalis 3x nädalas lihastrenni (mul on hantlid, matt, kang ja võimlemispall) ja olenevalt nädalast ~2x kõnniring (umbes 5-6km). Kuna mul on kaks last ja vahetustega töö, laste trennid jms, siis on ka nädalaid, kus ei jõua trenni teha üldse või väga minimaalselt. Minu isiklik eesmärk on iga päev vähemalt 10 000 sammu täis saada, aga ka see ei ole minu jaoks maailma lõpp, kui see mingil põhjusel ei õnnestu. Toidu teen enamasti tööle kaasa, nii väldin poes valede otsuste tegemist kõige paremini. Samas oskan tänaseks ka poes paremaid valikuid teha kui mingil põhjusel on vaja kiirelt poest midagi haarata. Suure kaalukaotuse tõttu on mul palju väljaveninud nahka reite, käsivarte ja eriti kõhupiirkonnas ja on tõsi, et kui oled terve täiskasvanu elu ülekaaluline olnud siis sellest ilma “kõrvalise abita” lahti ei saa. Siiski olen enda üle meeletult uhke, et olen õppinud enda eest paremini hoolitsema ja teinud meeletult suure töö. Olen tänulik oma perele, kes on mind sellel teekonnal toetanud.

Olen oma teekonnal proovinud vahelduse mõttes ka muid Eestis populaarseid toimumiskavasid, üritanud kaloreid jälgida erinevate äppidega jms, aga nendega on õnnestumine olnud ainult hetkeline. Minu jaoks on Fitlap toitumiskava eeliseks superhästi toimiv äpp - saad endale sobival ajal nädala menüü kokku lüüa ja vajadusel kiirelt muudatusi teha.

Tänu kaalukaotusele on enesetunne ja -hinnang on väga palju paranenud. Mulle meeldib endale uusi riideid osta, sest see ei ole täna enam nii keeruline ja kui miski jääb poodi, siis mitte ülekilode pärast vaid muudel põhjustel. Kahe kõrva vahele ei ole kaalukaotus muidugi päriselt kohale jõudnud- esimese hooga haaran poes ikka vanast harjumusest liiga suured riided ja kui sõbranna omi riideid pakuvad, mida enam ei kasuta, on esimene mõte, et need ei mahu mulle selga kuigi tegelikult mahuvad.

Olen endale teinud ABC plaani, see aitab rasketel hetkedel palju. Tänaseks päevaks on sellest muidugi saanud pigem elustiil niiet kavas püsida pole raske. Oskan teha paremaid valikuid ka kõige suurema kaose keskel. Olen kahe lapse ema ja elan elu kiireimad aastaid.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Sille Tekko
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Sille Tekko

Minu 5 nippi teistele alustajatele ja Fitlap toitumiskava kasutajatele:
1. Sea endale vahe-eesmärke ja ole endale üle uhke iga väiksemagi õnnestumise üle.
2. Otsi võimalusi mitte vabandusi. Minul näiteks ei ole praegusel eluperioodil võimalik käia jõusaalis, sest teeme mehega mõlemad vahetustega tööd ja meil on kodus ka lasteaialaps. Trenni saab edukalt teha ka kodus. Ja pea meeles, et ka väikestel asjadel on suur mõju, näiteks kas oleks võimalik eskalaatori või lifti asemel kasutada treppi või istuva töö puhul näiteks korra tunnis teha 10 kükki ja 10 harki-kokku hüpet vms
3. Raskel hetkel tuleta endale meelde, miks sa alustasid ja mis on su eesmärgid.
4. Tee endast pilte, et saaksid edusammudel silma peal hoida ja raskel hetkel vaadata mida oled saavutanud ja milline sa enam olla ei taha.
5. Vaata erinevates gruppides teiste muutusi ja edulugusid ja usu endasse 😊.

Kui soovid ka alustada oma teekonda soovitud eesmärgi suunas, siis loo endale tasuta konto siin ja alusta oma teekonda!