Tervisliku toitumisega alustamine - mõtted versus tegelikkus
Tervisliku toitumisega alustamine - mõtted versus tegelikkus

Inimese kõige suuremaks vaenlaseks on tema enda mõtted. Tervisliku toitumisega alustamine toob inimese pähe mitmeid eriskummalisi mõtteid - "Ma kindlasti ei saa üldse enam süüa", "Ma ei saa sellega hakkama", "Ma pean enda toitumist muutma, aga ma ei jaksa mõelda" - need on mõned vähesed mõtted, mis inimestel peast läbi käivad, kui nad teavad, et peavad oma toidulauda tervislikumaks muutma. Siin blogipostituses lükkame kõik valed mõtted peast ja räägime, kuidas hakkavad asjad olema Fitlap toitumiskava jälgides!

1. Mõte: "Ma ei saa enam midagi "head" süüa"

Siin oleneb, mida "hea" all mõtled. Muidugi, kui arvad, et nüüd saad ainult tatart, kapsast ja kana, siis eksid. Fitlap toitumiskavast leiad üle 1000 maitsva retsepti. Nende hulgast leiad ka retsepte, kus on tatart, kapsast või kana, aga mitte ainult. Usun, et leiad toitumiskava retseptide hulgast ka oma uued lemmiktoidud. Kui oled magusasõber, siis ära muretse, leiad retsepte ka magustoitudeks.

Kui Sa väidad, et toitumiskava retseptide hulgast endale sobivat ei leidnud, siis meil on ka sellele lahendus - kasuta toidupäevikut ehk jälgi ise oma toitumist. Toidupäevikusse saad lisada kõik päeva jooksul söödud toiduained.

Soovitan mõelda hoopis nii: "Ma võin Fitlap toitumiskava abil süüa kõike, mida soovin. Söön oma lemmiktoite tervislikus variandis ja ehk leian ka mõne uue lemmiku!"

2. Mõte "Ma nagunii ei saa hakkama"

Ilmselt, kui Sa juba nii arvad, siis Sa tõesti ei saa sellega hakkama. Number üks asi, mida soovitan teha, on uskuda endasse. Kindasti tasub sellised negatiivsed mõtted peast pühkida, sest need on Sinu suurimad vaenlased. Fitlap toitumiskavas oleme teinud kõik nii lihtsaks ja paindlikuks, kui võimalik.

Kui Sa tunned, et vajad tuge või abi, siis Fitlap toitumiskavast leiad online-chati, kuhu saad igal ajal kirjutada. Meie tiimiliikmed on Sulle abiks kõigil 7 nädalapäeval.

Soovitan mõelda hoopis nii: "Ma annan endast kõik, et ma saaksin toitumise muutmisega hakkama. Kui ma libastun, siis alustan uuesti!"

3. Mõte "Ma veedan pool elu köögis ja teise poole äpis sobivat toitu otsides"

See on ilmselt üks kõige tihedamini mõeldud mõte. Vähemalt inimesed toovad tihti vabanduseks, et neil ei ole aega. Sellise väite puhul alati tekib küsimus, et kas te muidu ei teegi süüa?

Tegelikult ei tasu karta, et nüüd järgmised eluaastad tuleb köögis veeta. Fitlap toitumiskavast leiad sadu retsepte, mis valmivad 10-15 minutiga. LISAKS tasub teha ka mitu toidukorda korraga ehk valid lõunaks näiteks retsepti "Kahe juustu pasta", määrad koguseks 4 ja teed kohe neli toidukorda valmis. Ajakulu ca 20 minutit ja Sul on neljaks päevaks lõunasöök olemas. Kui keegi teab, kuidas veel kiiremini 4 päevaks lõunasööki valmistada, siis palun kirjuta kommentaaridesse.

Otsid tihti pikalt äpist sobivat toitu? Kui Sa tead, mida Sa soovid valmistada, siis kasuta otsingut ning kirjuta sinna kõik toiduained, mida soovid kasutada. Nii leiame Sulle sobiva retsepti. Kui Sa üldse ei tea, mida tahad, siis võta lihtsalt see retsept, mis juba toitumiskavas antud on. Kui see ei sobi, siis ilmselt Sa tead, mida Sa tahaksid ja saad otsingut kasutada.

Soovitan mõelda hoopis nii: "Ma teen ju nagunii süüa, parem juba teha tervislikult!"

4. Mõte "Teiseks päevaks olen juba 2 kilogrammi kergem"

Tervislik kaalulangetustempo on 0,5-1 kg nädalas, kui mõni imedieet ütleb, et kaotad 10 kilogrammi ühe kuuga, siis tea, et see ei ole tervislik ega ka jätkusuutlik.

Ülekaal ei teki üleöö, seega ei saa sellest ka üleöö lahti. Seega sea endale reaalsed eesmärgid ning ära keskendu liialt kaalunumbrile.

Soovitan mõelda nii: "Ma tahan püsivat ja tervislikku tulemust, seega las kaal langeb tervislikus tempos."

5. Mõte "Nüüd pean kindlasti trenni tegema"

Tegelikult see pole paha mõte, aga kui Sulle trenn ei meeldi, siis Sa ei pea seda ilmtingimata tegema. Fitlap toitumiskava abil langeb kaal ka ilma trennita. Kuigi pean tõdema, et kui Sinu eesmärgiks on toonuses keha, siis tasub kindlasti trenni teha.
Ei, Sa ei pea tunde jõusaalis rassima. Piisab ka 15-minutilisest lihastreeningust, mille leiad Fitlapi keskkonnast.

Soovitan mõelda nii: "Fitlap toitumiskava abil langeb kaal ka ilma trennita."

Hea lugeja, anna mulle kommentaaridesse teada, milliseid mõtteid Sina mõelnud oled, kui mõistad, et pead alustama tervisliku toitumisega. Kas Sinu jaoks on tervisliku toitumisega alustamine lihtne või pigem keeruline?

Kui soovid Fitlap toitumiskava kasutamisega alustada, siis loo endale tasuta konto siin ning kingin Sulle ka 3 päeva kasutusaega, et saaksid Fitlap toitumiskava lihtsuses, mugavuses ja headuses veenduda!