Fitlapist endast teadnud olen juba aastaid, kuid aasta tagasi hakkasin alles päriselt jälgima. Kuna lõpuks oli ikka väga halb enesetunne ja oli aeg, et jälle midagi endaga ette võtta. Kaalusin alustades 90 kilogrammi, ühtlasi oli see kõige suurem kaalunumber, mida eales endal näinud olen. Tänaseks kaalun 77 kilogrammi, eks see kaal vahel kõigub siia-sinna, aga see on igati normaalne.

Kaaluprobleemidega olen terve oma elu jooksul pidanud tegelema, elu lihtsalt nii kiire ja see kogu aeg muutumises. Kaalutõusu suuremaks teguriks oli kindlasti see, olin aastaid tagasi ratastoolis. Kahjuks juhtus see, et kui olin just saavutamas jälle head taset liikumises, siis üks auto kihutas mulle otsa. Sel ajal ei saanud ka mitu kuud liikuda ja vaimselt oli nii raske, et tekkis depressioon.
Kui jälle kõndima õppisin, siis tuhin peale, et tahaks ikka rohkem, aga reaalsus on see, et enam pole keha võimeline nii palju liikuma kui vaja on ja tahaksin. Lisaks aastaid kontoritööd teinud ning istuva tööga võtsin vaid juurde eriti kui oled halvas keskkonnas ja negatiivsete probleemide ja isikutega koos. Kõikide halbade asjade kokkulangevus, õnnetus,stress,depressioon,istuv töö ja koroona panid suure põntsu kaalu tõusuks.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Raili
Fitlap.ee toitumiskava tagasisde Reili

Depressiooniga paraku on ka nii, et inimesed enamik võtavad juurde ja ma alati sellise kehatüübiga olnud, et raskel ajal võtan ainult juurde, kuigi võiks vastupidi olla. Lõpuks aga vahetasin töökohta, hakkasin toitumist jälgima ja asjad hakkasid paremuse poole liikuma.

Toitumine on kõige õigem tee unistuste kaalu saavutamiseks. Fitlapi juures meeldib mulle kõige rohkem see, et tegelikult on seal olemas need kõige tavapärasemad toidud, mida nagunii kodus teen ja saad süüa põhimõtteliselt nagu kogu aeg, tütar sööb ka ja kõik toimib. Lihtsalt kogused ja mõned koostisosad valid tervislikumad ja see on minu arust suurepärane.

Kaalukaotus ise on mind muutnud jälle endiseks, rõõmsameelseks, enesekindlaks ja selleks inimeseks, kes ma olen alati olnud. Kõik ei ole nii mustvalge, vaid jälle saan olla, see kes varem või veel parem nii öelda väike päike igas päevas. Raskeid päevi pole olemas, kui vaim on tugev ja suudan olla järjepidev, siis asi toimib. Vahel tuleb ikka hetki, kus tahangi kurb olla või pahane ja mitte millestki hoolida, siis ma ei keela endale, seda, et vahel patustan. Tähtis on, et see patustamine ei kesta kauem kui üks päev, tegelikult olen sõbraga teinud päris hea challenge omavahel, kuna krõpse on hea vahel nosida, siis eesmärk on, et üle 1 päeva nädalas ei tohi kumbki seda teha, aga ma vist tublim, kuna mul pigem tuleb ette seda patustamist 1-2x kuus ja siis olen jälle järjepidev ja tubli edasi. Kavas püsimine ei ole väga keeruline, kui tuleb ette retsept, mis mulle ei meeldi või ei maitse, siis vahetan selle omale tavapärasemaks ja ma ei pea põdema.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Raili
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Reili

Minu 5 nippi teistele kasutajatele ja alustajatele:

  1. Minul töötas see, et seisin peegli ette ja küsisin endalt, kas ma olen täna selline nagu ma tahan olla või ma tahan parem olla, kergem, enesekindlam ja rõõmsam iseendana.
  2. Lisaks on mul kodus 12-aastane tütar, kes ei karda mulle öelda, ausalt oma arvamust. Vaatasime koos ka vanu pilte ükskord ja ka siis ta plahvatas nii siiralt ja toredalt välja, et: " vaata kui ilus ja rõõmus sa seal oled/olid, minu arust võiksid sa natuke alla võtta, sa ei ole kole, kuid siis oleksid veel ilusam, ning minu emme jälle rõõmsam ja enesekindlam." Mulle ei meeldi tõsine  kriitika,(kellele see ikka meeldib) aga ma oskan seda vastu võtta ja meeldib asju vaadata läbi huumoriprisma ning oma lapselt pole see solvav, vaid see oligi aus ja mitte pahatahtlik soovitus. Seega võib-olla teine nipp kellele see sobib ja aktsepteerib, võta vastu kriitika oma kõige lähedasemalt inimeselt ning tegele probleemiga.
  3. Kolmandaks pane paika oma kaalukaotuse ja tervisliku eluviisiga seotud eesmärgid ning hakka step by step sinna poole tüürima.  Hiljem juba saad näha, kas valisid enda jaoks õige suuna. Miks mitte tehagi täitsa mingi plakati,päeviku või muu faili kujul eesmärgid ja plaan sinna poole liikumiseks, siis tuleb alustada ning aja möödudes näed ka tulemusi.
  4. Neljandaks leia omale sõber/sõbranna või tugiisik, kellega saate teineteisele toeks olla. Minul sellist inimest kahjuks pole olnud ja jääb vaid loota ning uskuda iseendasse ning tegutseda. Tähtis on mitte alla anda isegi siis, kui ühel hetkel potsatab paar kilo jälle tagasi. Ära lase pead norgu, usu endasse ja tegutse plaanipäraselt. Kaotada pole ju tegelikult mitte midagi, pigem ainult võita.
  5. Viiendaks ära võrdle ennast teistega, sina oled sina ja täpselt nii eriline nagu sa ise pead olema. Teised on teistmoodi ja erilised, aga sina jää iseendaks ja ära arva, et see on võistlus kõigi teistega.

Julget pealehakkamist kõikidele vapratele ja ärge kartke teha oma elus muudatusi, olgu need siis millised tahes.