Fitlapiga alustasin 1. august, sest tegime sõbrannadega oma leiutatud väljakutset, et terve augustikuu jälgime Fitlapi ja langetame kaalu. Minu algkaaluks oli 71 kg, kaotasin 2 kuuga 10 kilogrammi. Juba 1. oktoobriks saavutasin oma eesmärgi 61 kg.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Merle Kask
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Merle Kask

See meie leiutatud väljakutse oli justkui tõuge, et alustada seda teekonda ja töötas kenasti. Olin esimesed 2 nädalat puhtalt kavas ja sellega sai organism harjutud vastava toidukoguse tarbimisega. Vahepeal sai küll väljaspool kava edaspidi oldud, aga kuna tulemust oli juba näha nende 2 nädalaga, siis ei raatsinud enam patustada palju, jälgisin ikka mida sõin ja kui palju.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Merle Kask
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Merle Kask

Miks mulle meeldib Fitlap?

Fitlapi juures meeldib kõige enam kui palju võimalusi sellel programmil on - saan iga päev valida, kas teha toitu täpselt kava järgi (100%), vahetada endale sobivaks toorained või panna kokku üldse oma retsept, nüüd lisaks ka toidupäevik kui tahan kavaväliselt miskit, aga saan ikka jälgida oma päeva kaloraaži. Mind on alati hirmutanud see mõte, et pean 3-4x päevas süüa tegema, aga tänu Fitlapile, saan teha mitu portsjoni korraga ja kasvõi süüa päevadläbi sama sööki, mis lemmik ja kaal kenasti langeb. Pisikese lapse kõrvalt ideaalne abiline. Nii lihtne ja loogiline äpp.

Elu on see muutnud tegelikult päris palju. Mulle mahuvad jälle kõik mu vanad riided selga, mõni isegi suureks jäänud. Ma olen palju enesekindlam oma keha suhtes, julgen lasta end pildistada, käia kodus pesu väel ringi (varem katsin ikka kinni). Olen motivatsiooniks oma elukaaslasele, kes siiani ei suuda uskuda, et ma enne selline olin nagu pilt tõestuseks näitab ja imestab nagu minagi, et nii lühikese ajaga olen 10 kg suutnud kaotada.

Tahan olla parim eeskuju oma väiksele lapsele ja tänu sellele teekonnale on mul see võimalus pluss ka tema jumaldab Fitlapi toite. Rasketel hetkedel on minu jaoks parim abiline kui pole mingeid kiusatusi nähtaval. Ja suureks abiks ka see, et ma pigem kannatlik inimene kui isegi iga päev ei näe tulemust. Tuleb hinnata iga pisematki muutust, iga 100 g, teeb palju õnnelikumaks. Suuresti abiks ka mehe toetus, et mitte alla anda. Rõhunud mulle mitu korda, et see ongi selline periood, millest pead jagu saama ja siis hakkab jälle langema. Ja tal on olnud õigus.

Minu 5 nippi teistele:

1. Peida silme alt ära kõik kiusatused (kodus pean silmas), siis mõtled neile vähem.
2. Üritustel ära istu pikalt laua taga, mis toitu täis. Isegi kui pole nälg, kipud snäkkima.
3. Hoia end võimalusel tegusana, siis ei ole aega patustada ja saabuvad uued toidukorrad kiiremini. Minul aitab see hoida mõtted toidust eemal.
4. Abiks on kellegagi koos alustada, esimesed poeskäigud koos teha või telefoniteel juhendada, et õigeid tooraineid valida. Alguses võib tunduda keeruline, aga tegelikult jääb ruttu meelde.
5. Ole kannatlik ja sihikindel. Pea meeles, et vahepeal tulevad perioodid, kus kaal ei lange vaid seisab, aga need tuleb lihtsalt üle elada ja varsti langeb jälle ilusasti edasi. Üheks sellised perioodiks olen täheldanud menstruatsiooniaega, aga see saab samamoodi läbi ja kaal hakkab taas langema.

Siit leiad ka teiste kasutajate edulood, kes on kaotanud kuni 10 kilogrammi.