Minu teekond...

Alustasin Fitlap toitumiskava kasutamist 28.mai, kaalusin, siis 72 kilogrammi. Nüüd 4 kuud hiljem kaalun 64 kilogrammi ning olen kaotanud 8 kg oma kehakaalust.

Kaalukaotuse tee võtsin ette sellepärast, et ma häbenesin oma keha- kui väljas käia, tahaks ikka midagi ilusat selga panna, mitte valida riietust selle järgi,et voldid välja ei paistaks. Nüüdseks on minu riidekappi lisandunud hulganisti ilusaid kleite ja teksaseid, mida ma pole ammu kandnud, sest jalga ei mahtunud. Riideid olen saanud oma kleenukeste õdede ja sõbrannade käest ja juba see tunne panna neid riideid selga, on nii meeletult vägev, et pisarad tulevad silma. Kuna tegelen ka füüsilise tööga, siis olid väsimus ja „ei jaksa“ tunne tavalised. Seega tervis on parem, väsimust enam nii palju ei ole ja tänu vitamiinide rohketele söökidele ei kimbuta ka viirused.

Mulle meeldib Fitlap toitumiskava juures, et söögid on lihtsad. Sööke annab kombineerida sellega, mis sul kodus olemas on, et kohe poodi jooksma ei pea. Minu kui magusa isudega inimese puhul on oluline, et vähemalt üks vahepala oleks magus ja nii veider kui see ka pole, siis Fitlapi magustoidud rahuldavad minu meeletud magusa vajadused. Ma üldiselt valin sööke selle järgi, mis mu keha tahab, on see siis supp, peekon, kana, kala või midagi muud, Fitlapis saab toidu ainete kaudu otsida menüüsid ja selle kaudu endale imeline söök kombineerida.

Mul ei ole olnud kordagi raske. Ilmselt sellepärast, et kaalulanguse teele suunasid mind õde ja õemees, kes on sportlased ja toituvad samuti hästi. Ma sain umbes 1,5 h-se loengu, mis on õige toitumine, mida süüa, mida mitte. Üks kord nädalas luban endale siiani kavavälise toidukorra. See ei tähenda seda, et ma ärkan ja kõik toidukorrad luban endale midagi kavavälist, vaid pigem tähendab see seda, et ühe söögi asendan ma siis toiduga, mida kavas sees pole. Eelistatud olgu koorejäätis, kui patustada soovid :)

Minu 5 nippi Sulle:

  1. Sa pead tundma ära selle tunde, et sa enam nii edasi minna ei taha ja ei jaksa.
  2. Vaata edulugud alt inimeste pilte, kes on saavutanud seda, mida sina oled ammu tahtnud.
  3. Ära mõtle, et sa millestki nüüd ilma jääd, et hakkad dieeti pidama, tegelikult hakkad Sa andma oma kehale rohkem süüa kui kunagi varem.
  4. Luba endale nädalas 1 kavaväline toidukord nädalas, see teeb tunde, et sa ikkagi saad ka vahest süüa neid asju, mida vanasti.
  5. Sea endale eesmärk, kirjuta numbrid üles ja kui tekib tunne, et enam ei saa ja ei taha, siis vaata kui palju Sa kaotanud oled ja mõtle milline Sa oleksid sellisena, nagu sa unistad ja liigu oma unistuse poole.