Alustasin Fitlap toitumiskava jälgimist jaanuaris 2023. Kavaga alustades kaalusin 85kg, täna kaalun 68kg. Nagu paljudel naistel, sai minu kaaluprobleem alguse peale laste sündi. Olen tänaseks 33aastane kolme lalpse ema ning peale igat rasedust on kaalunumber aina kõrgemaks jäänud. 2021 aastal olin oma elu raskeimas kaalus, 90kg. Olen kõigest 162cm pikk ja see kaal oli ikka liig, mis liig. Liitusin juba siis Fitlap toitumiskavaga ning võtsin poole aastaga alla 10kg, jäin beebiootele ning nii see kaal jälle tõusma hakkas.

Motivatsiooni uuesti kava jälgima hakata andis kohutav enesetunne. Nii kurb oli, kui olin poes välja valinud kenad riided, mis numbri poolest oleks pidanud selga ka minema, aga poest lahkusin alati tühjade kätega, sest mitte miski ei sobinud mulle selga.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Liis Kuusikmaa
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Liis Kuusikmaa

Kuna ka abikaasa ei olnud oma kaaluga rahul, siis võtsimegi koos vastu otsuse hakata kava jälgima. Tänaseks on Fitlapist saanud meie jaoks täiesti elustiil. Mulle meeldib Fitlapi juures see, et ma saan absoluutselt kõike süüa tänu retsepti iseloomise funktsioonile ning toidupäevikule. Kavas on tohutult palju erinevaid retsepte ning need on muutnud mu toidulaua palju mitmekesisemaks ja huvitavamaks kui see varasemalt oli. Mul ei ole olnud raske kavas püsida ega motivatsiooni leida jätkamiseks, see on kuidagi nii lihtsalt ise kujunenud selliseks loomulikuks eluks.

Mulle meeldib kõige rohkem see, et ma saan nüüd minna poodi ja varasema XL suurus riiete asemel ma saan osta suurus M. Tunnen ennast enesekindlana ja mulle meeldib oma peegelpilt. Kuigi aasta tagasi alustades olin mõned kilod kergemad kui mu tippkaal, loen siiski oma kaalulanguseks 22 kilogrammi, sest iga kaotatud kilo on läinud tänu Fitlapile.

Mu teekond kaalulangetuses ei ole veel läbi, kuid olen 100% motiveeritud oma ideaalse kaalu saavutamiseks.

Minu soovitused teistele:

  1. Ära sea endale kohe suurt eesmärki. Väiksemad eesmärgid täituvad ju kiiremini ning tore on näha kavas seda ringikest täis saamas, mis tähistab eesmärgini jõudmist. Kui eesmärk saavutatud, sea uus!
  2. Minu jaoks on kõige aluseks moodsa sõnaga foodprep. Mul on alati külmikus olemas keedetud kartul, tatar, pasta ja riis. Samuti kuumtöödeldud hakkliha, seafilee, kana. Nendest lihtsatest komponentidest annab kokku panna lugematul hulgal erinevaid retsepte lihtsa vaevaga.
  3. Soovitan vähemalt esimesel kuul olla 100% kavas, et soodustada harjumust toituda kava järgi.
  4. Leia endale kaaslane, kellega koos kavas püsida ning üksteist motiveerida. Kui kaaslase kaalunumber kahaneb, annab see ka endale palju indu juurde jätkamiseks.
  5. Ära tunne end halvasti, kui oled otsustanud suhu pista midagi kavavälist. Tähtis on alati järgmisel päeval uuesti alustada kavaga.