Minust ja toitumiskavaga alustamisest

Olen 3 lapse ema. Kui sündis meie teine laps, ehk siis 10 aastat tagasi, jälgisin samuti Fitlap toitumiskava, aga mingil põhjusel jäi see teekond tookord pooleli. Tänaseks on minu 3. lapse sünnist möödas aasta ja kaheksa kuud. Fitlap toitumiskavaga tegin uuesti algust selle 2023. aasta märtsis. Imetamise ajal tõusis kaal täiesti lakke, võin ikka ainult iseennast süüdistada. Toitumine oli väga ebaregulaarne. Igapäevaselt toimus üks pidev näksimine nii lõunati, et saada nii öelda kiiret energiat (enda arvates), kui õhtuti teleka ees, sest päeva peale olin söönud kõigest ühe või äärmisel juhul kaks korralikku söögikorda. Seda elumuutvat õhtut mäletan suurepäraselt: istusin tavapäraselt teleka ees ja nosisin miskit, kui minus sõna otseses mõttes murdus midagi ja ma küsisin endalt: kas tõesti tahangi elu lõpuni selline välja näha? Kas sellist eeskuju soovingi oma lastele anda?

Olin jõudnud selleks hetkeks oma kaalu tippu, riided olid kitsad, kiiremaid liigutusi tehes oli võhm väljas. Mind valdas pidev väsimus, magasin pea igapäev beebiga koos lõunaund. Soovisin, et saaksin alatiseks koduseinte vahele varjuda ja loomulikult enesehinnangust, ega enesearmastusest polnud siin juttugi. Selle suure tõuke alustamiseks oli kindlasti üks suur osa minu lastel, sest ma ei tahtnud enam olla see paks ema jalgpalliplatsi kõrval lastele kaasa elamas, kui minu oma lapsed on suured spordiarmastajad. Ma ei soovigi olla piitspeenike või profisportlane, vaid lihtsat hästi tunda end oma enda kehas. Soovisin oma mina uuesti üles leida ja tunda elust rõõmu. Kuna varasemalt olin Fitlap toitumiskavaga tuttav, siis ei mõelnudki teistele toitumiskavadele ja logisin oma Fitlapi kontole sisse ja lisasin kasutusaega. Järgmisel hommikul tõusin sama otsusekindlalt ja alustasin. Minu stardikaaluks oli 78 kilogrammi. Tänaseks (oktoober 2023) kaalun 62 kilogrammi.

Fitlap toitumiskava tagasiside Kristel
Fitlap toitumiskava tagasiside Kristel

Fitlap toitumiskavast

Fitlap toitumiskava juures meeldib mulle kõige rohkem see, et seal on tõesti palju suurepäraseid retsepte, mida saan valmistada kogu perele. Lisaks kui juhtubki, et mõni toiduaine jäi poodi või kapist otsas, siis tulevad alati appi asendused ja see on lihtsalt suurepärane. Kuna varem oli toitumine pigem üksluine, siis tänu Fitlapile on toidud palju mitmekesisemad, olen katsetanud palju uusi retsepte, toidud on  tervislikud ja muidugi maitsvad. Minu lapsed on leidnud uusi lemmiktoite, näitkes tortilla pitsa ja kanakotletid seesami seemnetega. Tuleb ka ette, et tuleb teha kiire õhtusöök või lõuna, siis on alati abiks poes saadavad Fitlapi valmistoidud, näiteks pelmeenid, supid. Samuti olen suur magusasõber ja tänu Fitlapi jäätisele ja Nicks´i proteiinibatoonidele ei pea ma patustama ja kartma järgmisel päeval kaalu peale astuda, sest ühest väikesest magusast vahepalast saab väga edukalt magusaisu rahuldatud.

Mis mu elus muutus?

Nüüd kohe on saamas täis 7 kuud koos Fitlapiga ja võin öelda, et see on minu elu muutnud 100%. Toitumisharjumused on muutunud kardinaalselt, ma pole ealeski söönud nii palju köögivilju ja puuvilju, aga pean tunnistama, mulle väga meeldib. Söögi planeerimisel ma suur etteplaneerija ei ole, pigem panen hommikul päeva kava paika. Mäletan oma esimest trenni Fitlapi keskkonnas, sain järjekordse äratuskella, füüsisest polnud seal juttugi vaid vaal matil ja pärast muidugi põdesin lihasvalu pea kaks päeva, aga ma ei jätnud jonni. Lisaks Fitlapi treeningutele alustasin suve alguses uuesti tennise trennidega, olen mänginud tennist lapsest saadik, kuid vahepeal oli kahe aastane paus. Ületades ennast, osalesin isegi ühel väiksel turniiril. Mulle meeldib meie pisikese preiliga õues mängida, jalutada ja muidugi käin suurima hea meelega kaasa elamas poiste jalgpalli võistlustel. Positiivne on veel see, et riided on suureks jäänud, sügis parka mis ennem oli ümber kere, on nüüdseks seljas kui kartulikott ja tuli välja vahetada. Enda ületamisest veel nii palju, et lapsest saadik olin unistanud mootorrattaga sõitmisest, aga varem kui oligi võimalus, siis tänu oma kaalule ma sinna peale ei läinud, kuna kartsin, et ma ei saa, ega  jõua ennast mootorattale vinnata, või vajuvad rattad lihtsalt lääpa. Sellel suvel sain ma selle unistuse täidetud ja see oli veel ägedam ja adrenaliini rikkam kui ma eales oleks võinud arvata. Tänu kaalukaotusele olen taas ennast leidmas, rõõmsam, aktiivsem, olen hakanud enda vajadusi hindama ja ennast esiplaanile paigutama. Kuigi ideaalkaaluni on veel paar kilo minna ja kaalu säilitamine veel ees, olen kõikideks katsumusteks valmis.

Mul on väga vedanud, mul on väga toetav perekond. Kaks kõige suuremat toetajat on minu elukaaslane ja minu ema. Tänu oma kallile elukaaslasele, arvan, et mul oleks elus palju asju tegemata ja proovimata, kui just tema poleks mind julgustanud ja utsitanud. Pean tunnistama, et selle 7 kuu jooksul ei ole mul tulnud peale tunnet, et ma ei sooviks enam Fitlapiga jätkata või langeda uuesti vanade harjumuste ohvriks. Pigem esimesel neljal kuul ma ei julgenud teha kavaväliseid toite, kuna kartsin, et vanad harjumused tulevad tagasi. Kui olingi umbes neli kuud kavast kinni pidanud ja edusammud hakkasid endast märke näitama, uurisin, ega kellelegi pole mõnda fotot kus olen äkki peale jäänud, sest ma ennast pildistada ei lubanud. Üllatuseks üks pilt oli ja see foto ongi nüüd minu motivatsioon, et olla koguaeg 100% kavas, sest selline ei soovi ma enam mitte kunagi välja näha.

Minu 5 nippi, mis aitavad toitumiskavaga alustada ja tervisliku toitumise teel püsida

  • Sa pead ise endale tunnistama, et oled selleks valmis ja tahad ise teha enda jaoks tervislikumaid valikuid
  • Vee tarbimine
  • Poodi minnes alati ostunimekiri, siis jääb kõik ebavajalik poodi.
  • Sirvi kava ja alusta toitudest, mis tunduvad sulle lihtsad ja tuttavad.
  • Kui tõesti tunned, et vajad ühte kavavälist toitu, siis luba see endale ja ära tunne süüd, nagu mina seda tegin, sest üks kapsas ei tee sind kõhnaks, ega üks šokolaad ei tee sind paksuks.

Kui soovid ka oma teekonda alustada, siis tasuta konto saad luua siin. Lisaks saad ka 3 päeva tasuta kasutusaega.