Kui õigesti mäletan, siis kindla eesmärgiga kaalu langetamiseks liitusin Fitlapiga 1. jaanuaril 2019, enne seda olin ka liitunud, aga ei kasutanud seda nii usinasti, sest lihtsalt mõtlesin siis veel natuke teisiti. Kaalusin siis 93 kg. 8 kuuga kaotasin 18 üleliigset kilo enda kehakaalust ning kaalun nüüd 75 kg.

Minu elu Fitlapiga...

Fitlapi toitumiskavas meeldib mulle see, et pole kindlat kava, mida peab rangelt jälgima. Ma saan hommikusööki ise valida ja teha vastavad muudatused. Fitlapi puhul saan ise valida, ise toiduaineid muuta ja seal on väga palju üliägedaid retsepte. Ja kui olin Fitlappi juba pikemat aega kasutanud, siis mehega koos avastasime, et saab veel toitumiskava seadistada nii, et kas ainult kiirelt valmivad retseptid või siis ainult soodsad retseptid ja see tegi selle kasutamise eriti lahedaks.

Tänu kaalulangetusele tunnen, et jaksu on rohkem ja olen rohkem elurõõmsam. Tahan rohkem pingutada ja näen endaga ka rohkem vaeva. Kui enne valisin ruttu midagi kiiruga selga, et välja minna, siis praegu on rohkem motivatsiooni ja tahtmist vaeva näha kena väljanägemise nimel.

Minu jaoks oli motiveeriv piltide vaatamine. Tegime jõulude ajal perega grupipilti ja kui mina olin kõikidest inimestest pildil kõige suurem, siis sain kohe eriti suure motivatsiooni. Tähtis roll on ka ümberolijatel, kelle igakülgne toetus on oluline. Nagu näiteks osalemine koos minuga tervisliku toitumise programmis või siis minu nähes ahvatlevate toitude söömisest loobumine.

Minu 5 nippi alustajale:

  1. Kõigepealt on vaja oma mõtlemist muuta - see ei tohi olla ühekordne eesmärk, vaid uus eluviis, mis tähendab rohket liikumist ja tervislikku toitumist.
  2. Isegi siis, kui vahel tuleb niiöelda eksimus, siis ei tasu pead norgu lasta ja kindlasti ei tohi ennast kuidagi karistada, et homme söön kehvemini, vaid pigem lähed uuel päeval oma kavaga edasi.
  3. Alustamiseks tuleb ülemõtlemisest üle saada ja mitte asju karta.
  4. Erinevaid asju tuleb proovida, sest muidu ei tea, kas see on hea või mitte.
  5. Ka mina alguses kahtlesin üsna pikalt, kas mul ikka on seda vaja ja äkki on see mingi petuskeem. Kui ma poleks proovinud ja katsetama hakanud, poleks ma täna seal, kus ma väga tahtsin olla – 18 kg kergem.
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaisa Kalnin
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaisa Kalnin