Olen 44-aastane ja nüüdseks 1 aasta Fitlapi äpi kasutaja. Tegelikult algas minu kaalulangetusteekond veidi varem. Minu teadaolev suurim kaal oli suvel 2022 lausa 86 kg, ise olen kõigest 157 cm lühike🙂. Sellise suure numbri olin jõudnud koguda umbes 10 aasta jooksul. Siis oli mu väikseim kaal 52,5kg (üsna ekstreemne minu puhul).

Ühesõnaga 2022 suvest alates otsustasin natukenegi kaalule tähelepanu hakata pöörama. Aasta lõpuks oli läinud KAKS (2) kg. Algas 2023 jaanuar. Tulid külla tädi ja onutütar - kõik olime sarnases kaalus. Tädi on ka terve elu veidi ümaram olnud, kuid mingitel aastatel oli tal harjumus kõndida, mis aitas kaalu vähendada. Mina ise samuti üldse sportlikke tegevusi harrastanud. Tõukeks sai see, et tädi ütles:" Alusta kasvõi 10 minutist".  Mina muidugi kohe kõndima ei läinud. Kuid tegin otsuse alates 1.veebruarist loobuda suhkrust hommikukohvis (see oli omamoodi väljakutse😀). Kaal langes 1 nädalaga vist mingi 2 kg. Siis ma veel Fitlapi äppi ei kasutanud. Fitlap tuli mängu veebruari keskel, kui tegin kaasa Kogumispäeviku väljakutse kõik kapid üle vaadata ja korda teha. Preemiaks nädal tasuta kasutamist. Juhhuu! 

Asi hakkas ilmet võtma.

Siis suutsin pisiku onutütresse süstida hakata koos kõndimas käima ise telefonis kõnes olles. Mina Keilas, tema Raplas. Lahe, sest ajad saime alati kokku leppida kasvõi samal päeval ja helistades üksteist utsitada, marss maast lahti ja kõndima. Veebruari algul oli kaal 83.5, 26.02 juba 79 kg. Milline hea tunne! Märtsis mul äppi polnud, kuid nädal äpi kasutamist, liikumine, suur soov ja ise netist info otsimine aitas mul sihikindlalt jätkata.

Uuesti alustasin Fitlapi kasutamist aprillis, kuna tänu heale pakkumisele sain vist 13 kuud 44 euroga. Olin muide töötu sel ajal. Märtsis kaotasin ka u 3 kg. 06. aprill 75,9 ja ja 29.04 73,7 kg (jaanuari kaaluga võrreldes 10 kg läinud).

Sellega kiire kaalu langus lõppes, mais sain maha vist pool kg, kõikus. Õnneks mu soov oli nii tugev, et jätkasin. Hakkasin panema väikeseid eesmärke paari kg kaupa.

Ja jälgima, millal ja mis põhjustel kaal võis kõikuda. Menstruatsioon! Magusaisud, vesi organismis. Suvel lõpetasime kõndimise. ☹️

Kuid siiski esimene alla 70 näit 69.8 tuli juuli lõpus. Siit alates olen kaalu püüdnud hoida, väikseim kaal mitmeid kordi, kuid korraks vaid olnud 67,7 kg ja kõikunud kuni 70 kg.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaire Toombu
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaire Toombu

2024 algus ka kõikumise teel.  Õnneks sain ennast nüüd jälle kõndima, kuid söömine pole korrapärane.  Siiski minu ammu pandud eesmärk on 65 kg - peaaegu käega katsutav. 

Muide sentimeetreid kehalt olen kaotanud umbestäpselt 60cm, sealhulgas kõhult ligi 20cm. Kõht ja käsivarred ongi minu puhul kõige vintskemad vastupanu osutajad. 

Minule andis kaalukaotus oluliselt võhma juurde, langes kolesteroolitase ja saan kanda vähemalt kaks nr väiksemaid riideid.

Fitlapi äpp on aastatega palju arenenud ja kui võtta seda kaalulangetusteekonda võimalikult vabalt, siis äpis on ju nii palju erinevaid võimalusi endale sobiva valiku tegemiseks.

Minu 5 soovitus teistele, kes plaanivad alustada:

  • Alustada aitab sügavalt südamest tulev soov, väikesed muudatused (minu puhul suhkrust loobumine) ja hea õnne puhul samas olukorras olev kaaslane, kellega koos sama teed käia.
  • Raskel hetkel püüa kaalu hoida. Mõelda, mida oled juba saavutanud ja kui parem tunne see on.
  • Kui ei suuda täpselt koguseid arvutada, vaata umbes täpselt kogust endale soovitatud retseptidest, nt 1 muna, viil leiba, 1 kanakoib või klaas tatart jne.
  • Tee poes tervislikemaid valikuid. Kui tahtmine valida komm vms, siis mine puuviljaletti või vali hoopis mõni valgubatoon.
  • Tutvu Fitlapi äpi võimalustega rahulikult. Loe Irina Tamme podcasti ja julge võtta ühendust Fitlapi toreda meeskonnaga.

Loodan, et minu lugu aitab ka kellelgi alustada ja otsust vastu võtta. Tahaks südamele panna, et liiga stressirohkel ajal on väga keeruline alustada, sest juba keha ise töötab vastu oma hormoonide jm. Sel juhul soovitan rahulikumat hetke oodata.
Minul kaal tõusiski suuresti tänu mitmeaastasele pingelisele ajale. Kuid tegin siis ka suurejoonelise otsuse töösuhe lõpetada ja endale tähelepanu pöörama hakata. Uni sai korda ja nii läkski käik ülesmäge sisse.