Olen 32. aastane 3 lapse ema ning alustasin oma teekonda Fitlap toitumiskavaha juba 2018. aasta lõpus, 3 kuud peale 3nda lapse sündi, kui mu kaal oli 88.4 kg. Sain 2019. aasta suveks oma kaalu juba 72 kg peale ning peale seda on see kaal kõikunud üles ja alla. 2020 aasta jõuludega suutsin lausa 5 kg juurde võtta. 2021. aasta veebruaris, aga otsustasime koos sõbrannaga, et oleme üksteisele toeks ja hakkame koos Fitlap toitumiskava järgi jälle korralikult toituma. Minu kaaluks oli 2021 aasta veebruari alguseks 79 kg saanud, kui ma alustasin uuesti toitumiskava jälgimist ja ma  tundsin, et seda kaalu on natuke juba palju minu jaoks. Minu algne eesmärk oli saada 10 kg alla, mis läks üle ootuste ikka väga kiirelt ja lihtsalt. Esimese nädalaga isegi umbes 3 kg. Nüüd 4 kuud hiljem kaalun 67 kg.

Fitlapi juures meeldibki kõige enam see, et toite on mega lihtne teha ja kõike saab asendada ja isegi teha mitmeks toidukorraks ühte ja sama toitu. Üheks mu lemmikuks saanud oma retsepti loomine, mis alguses tundus küll natuke keeruline, aga mida rohkem ma seda kasutasin, seda rohkem see mulle meeldima hakkas.

Kaalust alla võtmisega olen saanud juurde kõvasti enesekindlust, samuti on jõudu, jaksu ja energiat. Tervis on olnud hea ja mis mu jaoks on hämmastav, et riided istuvad ka palju paremini selga ja ma tunnen hästi ennast  nendes riietes.

Motivatsiooni kavas püsimiseks leidsin ma kõigepealt iseendast, see, et nägin muutusi enda välimuses juba piltide peal andis motivatsiooni kavas püsida  ja samuti ka oma sõbrannalt, kellega koos me seda teekonda käisime.

 

Minu 5 nippi, mis aitavad tervisliku toitumise reel püsida:

  1. Sea endale reaalsed eesmärgid, mis võiks olla ka saavutatavad ja ära võrdle ennast teistega, sest me oleme kõik nii erinevad ja meie  keha reageerib samuti erinevalt.
  2. Alustuseks valida endale keegi kõrvale, kellega koos seda teed käia. On rohkem motivatsiooni ja aitab paremini rajal püsida.
  3. Vali välja oma lemmikumad retseptid, kasvõi sellised, mida saab kiiresti valmistada, kui on kiire elutempo.
  4. Osta endale valmis toiduained, nt süsivesikutest midagi (kartul, makaronid, leib, puuviljad jne), valkudest (kohupiim või mingid lihatooted) ja ohtralt vabavara (kurki, tomatit, sibulat, kapsast jne), samuti on mul sügavkülmas alati olemas pelmeenid, marjad, erinevad juurviljad, mida on lihtne toitude valmistamiseks kasutada.
  5. Tuleb olla positiivne ja mitte väga karm enda vastu, nii on ka vähem stressi.  Meil kõigil on tõuse ja mõõnasid, oluline on see kuidas me neist välja tuleme. Kaal on kõigest number, kui mõõdud vähenevad ja enesetunne paraneb, on needki juba suured edusammud. Tuleb aega anda oma kehale harjumiseks.