Fitlap toitumiskava jälgimist alustasin 18.10.2020, kui olin otsustanud, et tahan tervislikult toituda ja kaalu kaotada. Ma olin viimane inimene, kes uskus, et hakkab kunagi toitumiskava jälgima. Jälgisin sõbrannade tegemisi ja mõtlesin, et ohh mis toidu kaalumine, kalorite jälgimine jne...See on ju nii-nii keeruline.

Aga, kui olin enda tippkaalus, siis oli see hetk käes, kui ma ei leidnud Tartu suurimast kaubanduskeskusest endale talvejopet enam ja siis oli see aeg käes, midagi pidi muutuma... MINA pidin muutuma. Kuna mu õde kasutas sel ajal Fitlap toitumiskava, siis proovisin seda nädal aega ja peale seda soetasin endale kasutusaja, sest peale esimest nädalat tuleb juba harjumus.

Fitlapiga ei jää Sa mitte millestki ilma. Paljud arvavad, et dieet ja tervislik toitumiskava on üks ja seesama asi, aga see ei ole nii. Dieedid võivad anda kiiremaid tulemusi, aga nendega jääb meie keha paljust kasulikust ilma ja me ei saa sealt normaalseks funktsioneerimiseks vajalikke toitaineid kätte. Fitlapiga toitud sa tervislikult, kaotad kaalu ja saad ka maiustada head ja paremat (olen suur magusa hoolik, seega mul on magustoidud väga erilisel kohal olnud). Ja loomulikult „Loo oma retsept” funktsioon, sest selle abiga saab igast häid maiuseid valmistada.

Kaalukaotusega muutub iga ühe elu, ka minu oma. Olen enesekindlam ja tean, et olen ilus. Mul on paalju rohkem energiat ja jõudu ning ma ei ole nii väsinud, kui varem. Mu unekvaliteet on oluliselt parem, kui aasta tagasi ja hommikul ärgates ma tunnen, et olen puhanud ja tahan ärgata. Aasta tagasi olles suures ülekaalus olin ma peaaegu 24/7 väsinud ning hommikul ärgates ei saanud ma üldse aru, et oleksin maganud, hommikud olid väga rasked ja unised.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaire Kruusamägi
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Kaire Kruusamägi

Mul ei ole olnud raskeid aegu, olen 99% alati rajal olnud. Ma tegin endale kohe selgeks, et tähtpäevad ja pidustused minu elust ei kao ja neid tuleb nautida sajaga, aga järgmine päev naasen tavapärase toitumise juurde. Ja nii ka läks... ma ei ole kunagi olnud kiirtoidu fänn, seega selliseid ahvatlusi mul pole justkui olnud, et „Oh, tahaks seda burgerit vms...”

Motivatsiooni ei saa keegi teine sinusse süstida, see algab ja tuleb Sinust endast. Seega tee kohe alguses ENDA eesmärk ENDALE selgeks ja usu mind, See on suurim motivatsioon!
Ja, kui vaja, siis tuleta endale meelde, miks sa seda teed! (Tasub alguses endale eesmärk üles kirjutada!)

Minu soovitused teistele alustajatele:

  1. Kui Sa soovid toitumiskavaga alustada, siis alusta KOHE! Ära oota homset, järgmist esmaspäeva või uut aastat... NB.. Kes kohe alustab, sellel juba jõuludeks esimesed tublid saavutused olemas.
  2. Alusta stardikast- seal on algajale lihtsad retseptid ja esimese nädala või rohkemgi saad nendega kenasti söönuks ja sel ajal omandad teadmisi, kuidas erinevaid jääke kombineerida järgmiste päevade toitudega.
  3. Tee nädala menüü ette valmis- jah see võtab aega, aga kui sul on retseptid paigas ja käid nädalavahetusel ka poes ära, siis ei teki SOS oluordi ja ahvatlusi. Võid ka valmistada toidukordi ette, mina teen nädala enamus lõunad ja õhtusöögid juba pühapäeval valmis, siis on nädala sees rohkem vaba aega ja kui tuled eriti tühja kõhuga koju on valmis söök olemas.
  4. Pane endale reaalsed ja väiksed eesmärgid. Näiteks pane kaalueesmärke fitlapis 2-5 kg kaupa, nii liigub mummuke kiiremini eesmärgi poole ja iga mini eesmärgi saavutamine on suur samm lõpliku eesmärgi suunas.
  5. Ära oota kiireid tulemusi ja kohe. Kui mina alustasin, siis kaal langes esimesed 1 kuu ja peale seda seisis, aga olin kannatlik ja sisendasin endale, et see on normaalne.
  6. Ma ei ole kunagi enda algkaloraaži vähendanud ja ei soovita seda ka teha! Ainult eelneval kokkuleppel Fitlap tiimiga! Algkaloraaži vähendamine tähendab seda, et sa suurendad kalorite tarbimise defitsiiti ja ühel hetkel, kui oled kaalu märgatvalt langetanud, siis võib kõht tühjaks jääda ning siis kaloraaži tõstes võib kaasneda mõnda aega kaalu tõus. Pigem siis juba tasa ja targu oma eesmärgi suunas liikuda ja ära mine ekstreemseks!
  7. Söö kõik toidukorrad ära- kui Sinu jaoks on toitu liiga palju, siis tee õhtusöögiks smuutit või muid vedelamaid toite, sest neid on kergem omandada.
  8. Joo vett...vesi aitab kiirendada ainevahetust ja aitab kaalulangetuse teekonnal.