Eliis Sootee

28 a113 kg ennetulemus 88 kg

Toitumiskava jälgimist alustasin 2020 aprill/mai. Täpset aega ei mäleta sest mul oli varasemalt juba konto olemas ja esialgne eesmärk oli ideid laiendada, mida üldse süüa teha, sest uus olukord riigis ei lubanud enam väljas lõunatada.

Mis mulle Fitlapi juures enim meeldib:

 1. Saan lisada oma pereliikmed ning toidu kaalumisel ütleb äpp mulle täpselt,et kui palju kellelegi vaja kaaluda on
 2. Väga suur retseptide valik sh valik valmistoitudega ning väljas söömise variantidega, mis teeb kiiretes olukordades valikud kordi kordi lihtsamaks
 3. Poenimekirja koostamise võimalus - ma tänu sellele ei satu isegi poes nende riiulite vahele enam, kust saaks koju magusat osta (mu nõrkus)
 4. Väga mugav ja loogiline kasutajaliides/tehniline lahendus ilma milleta ma oleks ilmselt juba ammu loobunud, kui ei saaks retsepte kiirelt otsida/vahetada/koguseid muuta jne
 5. Toiduainete asendamise võimalus retseptides!

Kaalukaotus on minu elu muutnud järgnevalt: 

 • Tunnen ennast enesekindlamalt ja seeläbi õnnelikumalt
 • Jõuan rohkem liikuda ja trenni teha.

Ütlen ausalt, et mul pole selle aja jooksul eriti raskeid hetki olnud, sest ma olen kogu seda kava jälgimist hästi iseenesest mõistetavalt võtnud ja olengi mõelnud, et kaalulangus ei ole eesmärk vaid boonus, mis kaasneb õige ja tervisliku toitumisega. Ja teinekord kui ongi, et üldse ei taha või ei viitsi siis lubangi endale selle kavavälise toidukorra ja olen rõõmus, et kava toit on palju maitsvam ja haarangi juba järgmise toidukorra jälle kava järgi :)

Minu 5 nippi alustamiseks ja teel püsimiseks:

 1. Leia retseptid, mis on kõige sarnasemad sellele, mis muidu on sinu igapäeva menüüs, kuid tee need lihtsalt kava toiduainete ja kogustega.
 2. Valmista toit mitmeks toidukorraks ette. Näiteks mulle meeldib teha õhtusööki nii, et sama toit on ka järgmise päeva lõunaks.
 3. Ära ole iseenda suhtes liiga karm - kui lähebki kavas püsimine omadega rappa, siis alusta uuesti ja ära piitsuta ennast selle eest, et nüüd on kõik pekkis ja 2kg kaalul juures - lihtsalt jätka sealt kus jäid pooleli.
 4. Ära kaalu ennast iga päev - palju toredam on kord nädalas või kord kahe nädala jooksul (või isegi kord kuus) kaalule astuda ja kindlalt saad rõõmustada, sest kaalu nr on muutunud.
 5. Jaga teekonda teistega - teinekord mõjub kellegi teise öeldud "tubli töö" väga motiveerivalt.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store