Esmakordselt alustasin kava 2017.aastal, siis suutsin kaalu kaotada 10 kg. Kuna see kaal kilinal-kolinal ja sõprade lisakilodega uuesti tagasi tuli, alustasin taas 20.01.2020. Stardikaaluks oli siis 96 kg, 1,5 aastaga kaotasin 102!!!! sentimeetrit ja 30 kilogrammi.

Fitlapi juures naudin meeletult seda, et ma saan ise retsepte luua. Leiad netist ägeda idee, kohandad ümber ja teed vastavalt oma kogusele kaalulangetus-versiooni sellest. Sõbrad kiidavad maa ja taevani mu tervislikke ja patuvabasid kooke, mille olen Fitlapi abil loonud. Väga palju inspiratsiooni annab ka FB toetusgrupp!

Alustuseks, kogu kaalulangetuse teekond sai alguse tänu suitsetamisest loobumisele. Suures hirmus, et kaal seetõttu tõusma hakkab, otsustasin toitumist jälgima hakata. Esialgu oligi see “saan kaalust alla” projekt, aga tänu heale sõbrannale sai sellest “muudan oma toitumisharjumusi”missioon. Teisisõnu ongi see muutnud kogu mu maailma ja arusaama sellest, mis on tervislik ja mitmekülgne toitumine ja miks ma seni olen selle ülekaalu endale külge pookinud. Mu näonahk on väga heas seisukorras ning juuksed kasvavad küüntega võidu. Ma sain tuttavaks trenniga (minu uus sõber nr 1), lisaks on naiste igakuine suur sõber kohal alati väga täpselt. Meeleolukõikumised on taandunud ja mina, kes ma muidu olin igal aastal köha/nohu/palavikuga vähemalt ühe korra jalust maas, pole kordagi nendel kahel haiguste aastal haige olnud, seega on immuunsus meeletult tugevamaks muutunud! Muutunud on ka poes hästi istuvate riiete valik ja sellega seonduvalt ka mu riidekapi sisu. Kui enne kandsin 2-3XL suurust, siis praegu on selleks S-M.

Vahepeal tahab ikka miskit kavavälist end pool-vägisi suhu pressida, aga ma olen näiteks teadlikult lõpetanud ära poest asjade koju ostmise, mis kavasse ei kuulu. Ja muidugi katsun rasketel hetkedel näha toitu kui kütust. Keegi ei taha oma autole E85 kütust panna, ikka valid võimalusel 98. Nii katsun ka mina oma mootorile ainult parimat “bensiini” pakkuda.

Minu soovitused teistele toitumiskava kasutajatele:
1. Mõtesta lahti, MIKS sa tahad kaalu kaotada. Mis on see suur miski, mis sind kaalu langetama paneb? Kirjuta see võimalusel omale kuhugi sellisesse kohta, et see oleks sul pidevalt silme-ees.
2. Lõpeta Instagramis nende ideaalsete kehade jälgimine. Nende asemel hakka jälgima neid, kes innustavad takka keha-positiivsust(body-positivity). See võib küll kõlada imalalt, aga sa pead oma keha hakkama armastama sellisena, nagu ta on! Usu, ka 50 kg kaaluv inimene leiab endal tihti olevat ülekaalu ja voldikesi!
3. Tee iga teatud aja tagant enda kehast võrdluspilte. Mina oma suures keha-häbis ei julgenud seda alguses teha, vältisin kaamerasilma iga võimalusega. Praeguseks on neid “enne” pilte väga vähe. See annab sulle endale hea võrdluse, sest harjud kõhnema endaga väga ruttu ära ja unustad, kust sa tulnud oled!
4. Kui teed kavavälise toidukorra (ja isegi kui sellest saab päev), siis jätka kohe uuesti! Las see üks päev läheb pekki, see ei defineeri sind ja kahjusta su teekonda suure eesmärgi poole!
5. Ära pushi trenniga üle! Kui alguses liiga suure “hurraa’ga” peale lendad, siis oled kiirelt rajalt maas. Pane omal paika trennipäevad ja tee sellist trenni, mis sulle päriselt ka meeldib! See pole hea ainult mitte su füüsilisele kehale, vaid annab sulle su enda aja ja saad ka vaimselt tervemaks!