Olin teismelisena ja keskkooli ajal väga sale ja isegi liiga lapseliku kehaga. Suhtesse astudes aga toitumisharjumused muutusid ja võtsin väga kiiresti juurde. Kaal tõusis 59 kg pealt 76 kg peale. Aeg-ajalt „jo-jotasin“ ja sain mõnest kilost lahti, kuid midagi püsima ei jäänud. Hetkel kaalun 65kg, kuid olen 5-kuuse beebi ema, seega ei tegele 100% Fitlapi jälgimisega. Raseduseelsest kaalust on puudu 2kg.

Esimene kokkupuudu Fitlapiga...

Esimeseks sammuks oli soov pulmapäeval parem välja näha. Jaanuar 2016 võtsin ennast käsile ja mai kuuks oli 12 kg maha raputatud. Siis lisasin rohkem treeninguid oma päevadesse ja pisut lihtsalt vormisin keha. Põhiliseks trenniks jäi siiski Fitlapi enda intervall-treening velotrenažööril. Pulmapäeval olin oma soovkaalus ja vägagi õnnelik. Neid kilosid enam vabatahtlikult tagasi ei lubanud, vaid võtsin lihtsalt rasedusega kaasnevalt juurde.

Järjepidevalt kava olen jälginud veel pärast esimese lapse sündi. Võtsin rasedusega juurde 20 kg, kuid sain nendest tänu kava jälgimisele kiiresti jagu. Ka selle rasedusega võtsin ligi 20 kg juurde. Hetkel aga on päevad väsitavad ja ööd hektilised, seega kava jälgin umbes 50% ulatuses. Kevadel lisan juurde rohkem jalutamist ja siis tõstan ka kava jälgimise protsenti.

Miks Fitlap?

Fitlapi toitumiskava juures meeldib mulle kõige rohkem asenduste võimalus ja ise retsepti loomine. Kuna vahepeal on kodus midagi kuupäeva ületamas või just midagi puudu, siis Fitlapi äpist saan kiiresti sobiliku toidu kokku panna.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Birgit Hango
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Birgit Hango

Mis on muutunud...

Kaalukaotus muutis mind eelkõige sportlikumaks. Kuna võhma tekkis juurde ja enesetunne läks paremaks, muutus ka trennitegemine nauditavamaks. Aasta tagasi avastasin enda jaoks ka jooksmise ning see kombineeritud toitumiskavaga andis suurepäraseid tulemusi.

Muidugi on muutunud ka pilk, millega vaatan ennast peeglist. Päris mõnus on vaadata peeglisse ja olla rahul vaatepildiga. Kergem on leida endale sobivaid riideid ja tunda ennast hästi ka kodustes dressides.

Suurim muutus toimus aga minu peas. Ma ei tundunud siis ega tunne ka nüüd, et peaksin dieeti. Ma tean, mida mu keha vajab, et tunda ennast hästi ja Fitlapi toidud pakuvad mulle seda. Ma ei oska ega tahagi enam teisiti süüa. Jah, ma söön vahepeal kavavälist toitu, kuid ma ei lase sellel ennast muserdada, vaid järgmine toidukord on niikuinii Fitlapi varamust.

Motivatsioonist...

Kiiretel ja keerulistel aegadel on minu jaoks oluline ennast mitte piitsutada ja hurjutada. Söön hästi lihtsalt ja uusi retsepte ei ava. Minu jaoks on muidugi oluline ka 3 ampsu reegel. Luban endale päeva jooksul 3 ampsu magusat. Kuna olen suur magusa fänn, siis see hoiab mind mõistuse juures, et mul on tegelikult pisut magusat lubatud. Tihti aga juhtub nii, et ma ei vajagi seda ja jäävad need 3 ampsu võtmata. Lihtsalt teadmine, et ma võin, on juba kergendus.

Minu 5 nippi teistele:

  1. Kasuta tabelit, et panna kirja oma eesmärk ja ka nädala plaan. Tean, et telefonist on kergem vaadata, kuid mulle meeldib, kui on ka silme ees. Mina tellisin külmkapile kinnitatava tabeli, kuhu märkisin toidud, kaalud ja trennid.
  2. Vali välja 10 lihtsat  ja meelepärast retsepti ja toimeta ainult nendega. Kui esimesed tulemused saabuvad, on juba kergem kavas püsida ja motivatsiooni leida ning siis hakata katsetama põnevate uute retseptidega. Minu „lollikindel“ retsept on „Juustune kana ja kartul“, mille koguseid ma tean peast ning sellest suudan ma välja mõelda vähemalt terve nädala õhtusöögid. Vahepalaks ikka ja alati „Õun ja juust“ erinevates  versioonides.
  3. Keeda alati suurema koguse kartulit/tatart vms ja mõtle ette juba järgmise päeva lõunasöögile.
  4. Tööl käies oli mul alati lõunasöök karbiga kaasas. Tegin alati vähemalt 4-kordse koguse, et oleks tükk aega hooleta.
  5. Ole enda vastu leebe. Luba lõõgastuda ja nautida õhtut ilma süümepiinadeta. Järgmisel päeval alusta taas kava jälgimisega.