Minu lugu

Fitlap toitumiskava jälgimist alustasin ma oktoobrist kaaluga 81,3 kg ja panin oma esimeseks eesmärgiks paika 70 kg. Olen eelnevalt korduvalt ostnud omale toitumiskava aga alati olen „üritanud“ jälgida ja siis ikka nurka visanud selle. Seekord oli kuidagi kõik teisiti- peas käis mingi klõps ära.

Oma esimese eesmärgi sain täidetud 13. detsembriks –ehk saavutasin kaalu 69,7 kg. See lisas veelgi motivatsiooni, et jõulude ajal mitte libastuda ja ilusti kavas püsida. Siis seadsin paika oma teise eesmärgi, milleks oli 65 kg. Selle saavutasin märtsi keskel ja nüüd soovin veel mõned kilod alla võtta ja järgmiseks teekonnaks on kaalu säilitamine.

Fitlap on muutnud mu mõttemaailma- ma tean nüüd mis ja millised kogused on mu jaoks tervislikud ja et toitu saab nautida ka kava jälgides. Mulle meeldib Fitlapi juures see, et ma ei pea loobuma millestki. Ma saan süüa kõike, mida soovin ja retsepte kombineerida endale sobivalt.

Mulle meeldib see, et kauplustest ja Circle-K tanklast saab kaasa haarata endale sobiva ja meelepärase toidu, kui on kiirem päev või mõni ootamatu väljasõit. Samuti tuleb järjest juurde erinevaid Fitlap märgistusega tooteid kaupluselettidele ja nüüd on ka lisaks uus funktsioon „Loo ise oma retsept“ ehk Fitlapi meeskond on muutnud kõik väga lihtsaks! Pigem on see vabanduste otsimine ja iseenda laiskus, kes ütlevad et Fitlapi järgi toitumine on liiga aeganõudev ja kulukas. Süüa peab ju niikuinii tegema ja poes käima. Mina julgen väita, et olen kava jälgides hoidnud just rahaliselt meeletult kokku, kuna ei tee enam emotsioonoste.

Tänu kaalulangusele on mul tunduvalt kergem olla, parem enesetunne ja rohkem energiat. Motivatsiooni annab juurde mulle see, et mulle lähevad mitu numbrit väiksemad riided selga- ehk olen pidanud kogu oma garderoobi välja vahetama. Samuti annab motivatsiooni juurde teiste inimeste tähelepanekud ja komplimendid.

Nimeta 5 nippi, mis aitaksid toitumiskavaga alustada ja tervisliku toitumise teel püsida?
1. Sa pead ISE tahtma toituda tervislikult ja langetada kaalu- pea meeles, et sa teed seda iseenda heaolu heaks, mitte kellegi teise jaoks. See peab saama elustiiliks- mitte et võtad seda, kui ühekordset projekti.
2. Vali toidud mis on lihtsamad ning meelepärased ja tee mitmeks päevaks
3. Kindlasti asendage toiduaineid- ärge olge retseptides kinni- asendades saab teha täiesti uue toidu!
4. Kasuta palju vabavara- tee erinevaid salateid toidu kõrvale, lisa toidu sisse.
5. Liitu Facebooki toetusgrupiga ja tervislikud retseptid (fitlap.ee) grupiga- sealt saad palju uusi ideid ja mõtteid, mida süüa teha ja mida asendada + motivatsiooni