Ahoi! Kes ütles, et nüüd tunneb end hirmus tervislikult, sest jõulule eelnev aeg oli nõnda ebatervislik? Mina. Ja kes siis läks pühade ajaks vanaemale külla ja kukkus vanaema hirmmaitsva (loe: või!) jõulutoidu otsa ja nii 30 korda? Ka mina! Võin muidugi väita, et tegemist selle pingelanguse ja.. pingutusejärgse perioodiga, aga kalorid loevad sellegipoolest. Pühad perega olid muidugi toredad, toiduga juhtus vist lihtsalt nii, et mul polnud mingit plaani, vaimset ettevalmistust, et kuidas vaagnatega toime tulla. Ja nii sattus strateegiaks liudade tühjendamine. Kolm päeva hiljem olin isegi üllatunud, et lisandunud oli vaid +700g (74.7), sest tunne oli küll nagu 76. Hea tunne küll polnud, see liiga täis kõht. 

Suures plaanis pole mõistlik muidugi meelt heita-- oluline on tõesti aastavahetuse ja jõulude vaheline režiim, mitte need 2-3 pühadepäeva. Seega pühkisin end sellest mõtteliselt võist ja kalkunist puhtaks ning naasesin eile kavasse. Isegi trennis käisin, kuigi sealgi andis varasem režiim tunda.

Täna keskendun aga mõtlemistööle-- mis mind kaalu langetama motiveerib, milised on mu suurimad väljakutsed ja milline on masterplan-- mida teen, kui väljakutse parasjagu vastu vaatab. Raporteerin varsti.

***

Nagu olen pidevalt öelnud, soovin lõviosa järgmisest aastast keskenduda säilitamisele ja hoopis jõutõstmisele. Samas on mulle oluline ka hea vorm-- tahan oma keha rasvaprotsenti ikkagi vähendada. Need on aga vastandlikud eesmärgid, sest jõu kasvatamiseks on tarvis süüa rohkem. Mu esialgne plaan oli jaanuariks langetamine lõpetada, aga nõnda see ei läinud ja nüüd on esialgne plaan langetada märtsini ja siis säilitada. Ma kahjuks aga ei tea, kas ka nii teen, ma ju ei oska ennustada, kuidas märtsis välja näen ja kas sellest % on piisav. Aga eks mõtlen ja uurin seda jooksvalt. Üks võimalus on ka süüa kuskil vahepeal (vaid kerges defitsiidis) ja loota, et et keha koostis trenni ja toitumise kombinatsioonis muutub. Aga selle võimaluse kohta on tarvis teha rohkem uurimustööd. 

Sõltumata toitumisest ootab mind aga ees uus treeningkava! Treeningkava vahetamine on alati veidi hirmus ja esialgu üldse ei tahtnud-- tuttavad harjutused tunduvad nii mõnusad ja kuulikindlad. Uus treeningkava aga aitab mul oma eesmärke paremini saavutada ja lihastele on vaheldus kindlasti kasulik. On ka hea harjutada end mõttega, et treenides on oluline olla muutustele avatud-- valida vahendeid vastavalt eesmärgile, mitte mugavusele. See võtab julgust ja on aeg-ajalt ebamugav, aga tagabki arengu-- jõuad välja sinna, kuhu kunagi ei lootnud jõuda. Nt mind üllatab siiamaani, kui tugevaks ja domineerivaks oma lihased olen treeninud. Isegi aeg-ajalt vähem treenides on nad kehale jäänud ja sõltumata rasvaprotsendist, kujundavad üldist vormi. 

Mu uus treeningkava on tegelikult mõeldud päris algajale ja kasutan seda esialgu treeningperioodi sisse elamiseks. Treenin jõutõstmise maailmameistri Marisa Inda raamatu soovituste järgi. 3 trenni nädalas, 4 3-nädalast plokki. Harjutused sisaldavad hästi palju põhitõstetega sarnaseid, aga neid varieerivaid harjutusi. Pean ise mõtlema, kas lisan trennile veidi kardiot juurde või mõned abiharjutused vaeslapse rolli jäävatele lihastele. Aga see kõik rohkem lihvimise küsimus. 

Nt tänased harjutused (rohkem ülakeha): bench press, front foot elevated split squats, lat pulldowns, hamstring curls, tricep pushdowns. Raskusi pean veel katsetama, sest lähen üle uuele raskuste valimise meetodile (RPE). Kirjutan kõigest varsti põhjalikumalt, sest praegu alles ise ka õpin smiley. Eile vaatasin harjutuste tehnika videosid, õnneks on enamik mulle mingitpidi tuttavad. Esialgu teengi ehk pisut kergemalt. 

***

Täna mõtlen ka uue aasta eesmärkidele laiemalt. Kõigest hoolimata on mul hea meel olla siin, kus olen. Enamik kaalust on langetatud, olen miljon korda targem ja kogenum, kui alustasin. Uued eesmärgid inspireerivad ja motiveerivad.