November on Fitlapis meestekuu! Seega otsustasin tuua Sinuni loo mehest, kes kaotas Fitlap toitumiskava abil 50 kilogrammi oma kehakaalust. Ken Pikkma alustas toitumiskava kasutamist 27. juulil 2020. aastal algkaaluga 140 kilogrammi. Tänaseks ei ole muutnud mitte ainult tema kaalunumber või väljanägemine vaid ka mõtteviis ning vaimne tervis.

Koos on lihtsam...

Ken jälgib toitumiskava koos abikaasa Tiiaga. "Koos alustada on kindlasti lihtsam, sest on olemas mõlemapoolne tugi. Lisaks on kergem teha mõlemale sama toitu. Panna eesmärgid paika ning igat pidi üksteist toetada, isegi kui kummalgi poolel on raske või ei lange nii kiirelt ja tõhusalt kaal, " sõnab Ken.

Lisaks tasub eraldi välja tuua ka selle, et Ken ja Tiia teevad koos süüa ja alati valmistavad ka ühe toidukorra ette. Korra nädalas planeerivad menüü ja käivad poes.

Mis andis tõuke alustamiseks?

Ken tõdeb, et kaalunumber üksi tõuget alustamiseks ei andnud. "Pigem andis tõuke halb enesetunne ja halb tervis. Pidevalt oli väga raske olla ning isegi trepist kõndimine andis tunda. Tekkis tahe muutuda ning enda jaoks midagi ära teha. Lisaks arstil käik, mis tõi reaalsuse kohale, et bioloogiline vanus ei vastanud kaugeltki tegelikule vanusele," räägib Ken.

Alustades oli ta aga skeptiline kõikide toitumiskavade suhtes ning ei uskunud nendesse. Ta arvas, et need ei toimi ja on väga keerukad. Nüüd saab Ken vastupidist väita, sest tunneb, et Fitlap on teinud tervisliku toitumise nii lihtsaks ja mugavaks. Lisaks on nende peres kadunud ära igapäevane nuputamine "mida täna süüa teha?"

"Fitlapi toitumiskava juures meeldib kõige rohkem just erinevate toitude olemasolu ja tegelikult ei pea millestki puudust tundma. Need võimalused, mis praeguseks juba kättesaadavaks tehtud on lihtsalt suurepärased. Teiseks on toiduainete asendamine meie üks lemmik funktsioone, tänu millele on võimalik kapis olevad toiduained ära kasutada. Lisaks veel app tänu millele on kava jälgimine lihtne ja kiire," toob Ken välja.

Muutused, mis toimusid...

"Enesetunne läks paremaks, energiat oli palju rohkem ja nähes esimesi tulemusi tõusis ka motivatsioon. Vaikselt hakkasin lisama ka Fitlapi treeninguid ning rohkem aktiivsust," meenutab Ken.

Muidugi polnud asi ainult kaalunumbris, kuid paljud muutused kaasnesid just selle kaotatud 50 kilogrammi järel. "Vaimne tervis sai tõuke paremuse poole, trenn sai igapäevaseks osaks, mida reaalselt nautisin ja üle väga pika aja avastasin enda jaoks jooksmise ja selle võlu. Sport on saanud minu jaoks lõõgastuseks ja teraapiaks. Kaalukaotus on elu muutnud meeletult palju. Nagu ilmselt paljudel oli ka minul enesekindlusest palju puudu ja sellele aitasid kaasa erinevad terviseprobleemid (selja- ja puusavalud). Mõtteviisid ja vaimne tervis on läbinud isegi suurema muutuse kui kaalunumber, " toob ta välja.

Pärast eesmärgi saavutamist...

Ken ja Tiia teevad jätkuvalt igapäevaselt süüa Fitlap toitumiskava järgi. Lisaks sellele treenib Ken 3-4 korda nädalas ja harrastab taliujumist, millega eelmisel aastal alustas. Kuna Ken avastas enda jaoks spordi ja jooksmise, siis on ta osalenud erinevatel jooksuüritustel ning ka uuel aastal on plaanis seda veel teha.

Ken soovitab teistele:

Haara ohjad enda kätte ja ole iseenda peremees. Ära lase isudel ja emotsioonidel endast võitu saada. Kindlasti räägi oma tunnetest ja ära piira ennast siiski meeletult palju. Leia tasakaal tervisliku toitumise ja trenni vahel, kui samas naudi ka elu.

Kui mõtled kas proovida või mitte, siis kindlasti tasub proovida ja nähes esimesi tulemusi, tekib rohkem motivatsiooni ning hiljem näed, milleks keha võimeline on. Hakkad iseendaga paremini läbi saama ja endale meeldima