Alustasin kavaga 2017. aasta augustis. Alguses ei julgenud kaalu vaadata, kui olin kaks nädalat kavas olnud, oli 98 kg. 10 kuud kavas olemise järel oli kaal 78 kg, nüüd pole kaks kuud kavas olnud ega kaalunud, aga pilt on värske.

Fitlapi toitumiskava juures meeldib, et seda on suhteliselt lihtne järgida ja ka lihtne oma käe järgi ümber teha. Kui on isu, siis sööngi terveks eineks juustu ja marju ja olen rõõmus.

Kaalulangus on minu elu muutnud nii, et riided istuvad hästi ja poes on toredam käia, enesekindlust on rohkem, peegel on suurem sõber. Ma ei saa öelda, et ma oleksin enne olnud õnnetu, jõuetu või söönud rämpstoitu.

Ütlen ausalt, mul ei ole raskeid hetki. Argipäeval on kavas lihtne püsida, sest söön nagunii kodus hommikust, nagunii võtan lõuna tööle kaasa, nagunii teen õhtusööki. Kui nädalavahetusel tuleb ette mitu kavavälist einet, siis ma ei mõtle, et oi, kus ma nüüd patustasin, pean end karistama, vaid suhtun toidusse kui elamusse, ühendajasse. Ja esmaspäeval jälle uue hooga.

Fitlapi alustajale soovitan ajastada algus sündmustevaesele perioodile, kui on aega tegelda kava tundmaõppimisega ja kui ei tule ette liiga palju sünnipäevi ja kartulisalateid.

Fitlap.ee tagasiside Maris Maasikas
Fitlap.ee tagasiside Maris Maasikas, foto: Anete Toming