Kokkuvõtte lõpetuseks kirjutan sellest, mida ma päevikust teada sain.

Trenni tegin 22 korda, sellest 20 korda spordiklubis ja kaks korda kodus, kokku 25 tundi. Kodus proovisin Endla soovitatud trenne kõhule ja kätele. Kõhu oma oli minu jaoks natuke liiga kerge, kuigi tegin praktiliselt ilma puhkepausideta ja kiirema tempoga. Käte trenni pidasin ka maru kergeks, mõtlesin, et mida ma niisama vehin ja võtsin 2-kilosed hantlid kätte. No ega ikka ei olnud küll nii väga kerge😛, teises pooles tegin hantlitega ainult mõned harjutused, hea trenn oli. Ainult et mina küll ei tea, kuidas sellel „preilil“ seal poole tunniga 250 kcal kulub🤔, minul kulus käte trennis 138 ja kõhu trennis vaid 122 kcal.

Toitumise poole pealt sain sellised andmed. 116-st toidukorrast 16 jäid paastupäevadele ja siis jõin ainult vett ja taimeteed. Vaadake, kuidas nende päevadega kaal kukub (et siis muidugi jälle tagasi ronida🤣)

Patuseid toidukordi oli rohkem, kui peaks, tervelt 11, millest 1 oli lihtsalt vahele jäetud, et õhtuse peo tarbeks kõhus rohkem ruumi oleks🤣. Selliste toidukordade kalorid arvestasin tabelisse umbes-täpselt silma järgi. Proovisin ära 11 uut retsepti, täpselt kavakohaseid retsepte kasutasin vaid 12 korda, 26 korda tegin süüa teiste fitlapparite loodud retseptide järgi ja ülejäänud toidukordade jaoks koostasin ise olemasolevatest toiduainetest retseptid või kasutasin omaloodud ja salvestatud lemmikuid. Lihata-kalata päevi oli 10 (paastupäevad pole siia hulka arvestatud) ja ega teistelgi päevadel väga palju lihakraami ei söönud, sest tervelt 75😮 toidukorda 100-st olid lihavabad. Mingi päev raadiost kuulsin, et veebruar on vegantoidu kuu. Veganiks ma siiski hakata ei kavatse. Huvitav, vanasti jumaldasin sinki, võileibu pole küll kunagi armastanud, aga omletis või panniroas pidi see kindlasti olema, praegu kasutan sinki ainult mõnes salatis. Sea- või loomaliha söön harva, talvel teen kaua küpsetatud (6 tundi) liha puupliidis, see on küll hea, suvel on enamasti grillitud karbonaad, mis jääb enamasti Härrale, ise eelistan kanakintsu või fileed.

Miinuskaloraaž tuli veebruaris liiga suur, päeva keskmine miinus oli 422. Kui sellele ka 100 kcal päevas vabavara arvelt lisada, jääb see number ikkagi pisut liiga suureks. Märtsis proovin natuke teistmoodi asjale läheneda. Päevadel, kui mul on topelt trenn ja ma tean, et kalorite kulu läheb üle kahe tuhande, söön lausa pool toidukorda juurde. Puuvilja, pähkleid või näiteks batooni. Tahaks keskmise miinuse jätta 200 kanti. Muidugi on alati võimalus rohkem patutoidukordi teha, aga seda "nippi" ma siiski kasutada ei kavatse, sest piiri pidamine ei ole just mu tugevam külg🙄

Lõppu veel mõni sõna märtsi-aprilli lisaplaanidest. 1. Fotode tellimine ja albumitesse-raamidesse paigutamine jäi otsapidi järgmisesse kuusse. 2. Toataimede pesemine, korrastamine ja ümberistutamine. 3. Maja kevadine suurpuhastus ja muidugi 4. Seemned mulda. Tomatid, paprikad kõigepealt, pärast teisedki. Sel aastal ei kiirusta, et taimed liiga pikaks välja ei veniks.

Lõpuks saingi veebruari kirja pandud, eriti pikalt seekord... Pildistamise koha pealt olen kahjuks viimasel ajal laisk olnud.

Päikest ja olge hoitud!