Selle suve hitt - Fitlapi jäätis
Selle suve hitt - Fitlapi jäätis

Ilmselt ei ole palju neid inimesi, kes pole märganud poodides ilusas sinises pakendis Fitlapi mummukesega märgistatud Balbiino jäätist. Nii kui see jäätis poodidesse jõudis, algas üks korralik tagaajamine, sest kõik osteti lihtsalt nii kiiresti ära. Kui keegi andiski märku, et kuskil poes on jäätis olemas, siis 10 minuti pärast sinna poodi jõudes, seda enam ei olnud. Kuid tootmises tehti kõvasti tööd ja nüüdseks on see olemas väga paljudes poodides. Oleme väga rõõmsad, et Balbiino meiega jäätise tootmise osas käed lõi ja meil on väga hea meel, et esimene Fitlapi sildiga jäätis on nii hästi vastu võetud ja et see sobib nii paljude inimeste maitsemeelega. Juhuks aga, kui keegi veel ei ole seda jäätist proovinud, kirjutan natuke lähemalt, mida see endast siis kujutab.

Ilma valge suhkruta jäätis

Üks suuri erinevusi teiste traditsiooniliste jäätistega võrreldes on kindlasti see, et Fitlapi jäätises ei ole kübetki valget suhkrut. Jäätise teevad magusaks kookospalmisuhkur ja õunaekstrakt. Soovisime kasutada kookospalmisuhkrut just seetõttu, et selle glükeemiline indeks on palju madalam, kui rafineeritud valgel suhkrul. Mida madalam on glükeemiline indeks, seda rahulikumalt mõjub see veresuhkru tasemele ning ei tekita hüppelisi tõuse ja langusi. Miks see oluline on? Sest mida stabiilsemana suudame hoida oma veresuhkru taset, seda kauem suudame säilitada täiskõhutunnet, hoiduda isude tekkimisest ja ülesöömisest. Samuti ei tekita veresuhkru rahulik tõus väsimustunnet ja energialangust.

Katsetasime arenduse etapis erinevaid versioone ning üheks oli ka ainult kookospalmisuhkruga jäätis, kuid parema maitsete tasakaalu saavutamiseks kombineerisime lõpuks selle õunaekstraktiga. Kookospalmisuhkru kasutamine lisab jäätisele ka omapärase maitse – see annab sellele karamellise meki.

Laktoosivaba koorejäätis

Soovisime, et jäätis oleks võimalikult lihtne ja traditsiooniline – koorejäätis ehtsast Eesti rõõsast koorest. Kuna aga tänapäeval on laktoositalumatus paraku aina laiemalt leviv probleem, sai jäätis tehtud laktoosivaba. See on väga oluline nüanss just kõigile laktoositalumatutele, kes ei tahaks alati valida taimsetest koostisainetest jäätiseid. Fitlapi jäätis annab neile võimaluse nautida mõnusat koorejäätist ilma et see neile mingeid vaevusi tekitaks.

Laktoosivaba koorejäätis kookossuhkruga
Fitlapi jäätis on laktoosivaba ja ilma valge suhkruta!

Glasuurita vaniljejäätis

Veel üks erinevus enamike teiste pulgajäätistega on see, et Fitlapi jäätisel puudub glasuur. Seetõttu küll sulab see mõnevõrra kiiremini, kuid soovisime selle teha glasuurita, et hoida koostis võimalikult lihtne ning jäätis võimalikult madala energiasisaldusega. Nii ongi ühe Fitlapi pulgajäätise energiasisaldus 97 kcal.

Jäätise imelisele maitsele annab panuse ka bourbon vanilliekstrakt ning tekstuuri aitab hoida meresool. Samuti on oluline märkida, et jäätise pakend panustab jätkusuutlikkusse kasutades vähemalt 50% sertifitseeritud ümbertöödeldud materjali.

Jäätis Fitlapi toitumiskavas

Loomulikult leiad jäätise Fitlapi toitumiskavast. Saad valida, kas süüa toidukorra ajal ainult jäätist või jäätist puuviljaga. Või siis hoopiski retseptikalkulaatori abil kombineerida millega iganes soovid. Võin vihjata, et jäätisega tuleb ka imehea jääkohv. Selleks tuleb lihtsalt teha valmis piima või taimse joogiga kohv, valada see klaasi asetatud jäätisele peale ning segada kuni jäätis on sulanud. Seejärel lisada jääkuubikuid ja nautida imeliselt kosutavat jääkohvi.

Kas oled juba Fitlapi jäätist proovinud? Kuidas Sulle meeldib?