Fitlap on nüüd uues kuues. Alates 07. augustist on saadaval kõikidele kasutajatele Fitlapi uuenenud versioon, et oleks veelgi lihtsam ja mugavam toitumiskava kasutada. Toon siin blogis välja suuremad ja tähtsamad uuendused, mida uus versioon pakub. Loodan, et uus versioon meeldib sulle.

1. Kiudainete kuvamine

Kuvame nüüd kiudainete sisaldust. Kiudainete kohta näeb infot nii retseptide juures ning ka toidupäevikus. Miks kiudained on nii olulised? Kiudained on olulised meie soolestikus elavatele bakteritele, et tagada korras seedimine ja hea soolestiku tervis. Samuti aitavad kiudained säilitada kauem täiskõhutunnet ning hoida veresuhkrutaset stabiilsemana, mis on eriti oluline kaalu langetamisel.

Kiudaineid peaks naised päeva jooksul sööma vähemalt 25 grammi ning mehed 35 grammi. Parimad kiudainete allikad on kaunviljad, täisteratooted, pählid ja seemned ning puu- ja köögiviljad. Näiteks, punased oad sisaldavad 100g kohta 7g kiudaineid, vaarikad sisaldavad 100g kohta 4g kiudaineid.

2. Arvutis näed mitme päeva toidukordi korraga

Tihti planeerivad aktiivsed Fitlapitajad menüü mitu päeva ette, selleks, et neil oleks seda mugavam teha otsustasime arvutis näidata mitme päeva toidukordi korraga. Nii on hea ülevaade sellest, mis toit, mis päevale planeeritud on.

Fitlap toitumiskava mitme päeva vaade
Fitlap toitumiskava mitme päeva vaade

3. Päevase kaloraaži kuvamine toitumiskavas

Nüüd kuvame läbivalt läbi programmi kaloraaži joont, mis näitab, kui palju kaloreid oled juba päevalõikes tarbinud. Usume, et see teeb nende kasutajate elu lihtsamaks, kes kasutavad kombineeritult nii toitumiskava kui ka toidupäevikut.

4. Disainilised muudatused

Arvutis on nüüd põhimenüü liikunud vasakule ning on alati avatud. Grupeeritud on rohkemate võimalustega funktsioonid nt retseptide all on alamenüü, kust leiad salvestatud, lemmikud ja loo retsepti.

Retsepti avades näed kohe nii koostisosasid kui ka valmistamisjuhendit. Kõik tegevused, mis retseptiga teha saab leiad valmistamise juhendi alt - lemmikuks märkimine, kopeerimine, muutmine, ei meeldi, kavaväliseks toidukorraks märkimise, pereliikmete sööjaks märkimise ning ka koguse korrutamise.

Usume, et uus disain ja mõned uued võimalused teevad tervislik toitumise veelgi lihtsamaks ning kogu protsess on nauditav. Mõningad huvitavad võimalused on veel tulemas, aga nendest juba omal ajal!

Anna mulle kommentaaridesse teada, kas said uues disainis kohe aru, kus ja mis või vajad veel aega harjumiseks?

Kui sul veel ei ole toitumiskava kasutajat, siis saad selle luua siin! Kingime sulle ka 3 päeva kasutusõigust, et saaksid kohe uuenenud Fitlap toitumiskava proovida.