ru-flag

Nädalavahetuse väljakutse: laupäev

                                       

Ärkan. On pühapäeva hommik. Enesetunne pole nii hea kui eelmisel hommikul. Kõht on kuidagi liiga täis. Mõtted keerlevad peas: ei tea, kas sain hakkama? Kuidas eilne päev mu kaalule mõjus? Kas sain mõnisada grammi kaalust alla või tuli mõnisada grammi juurde? Aga kui tuli palju rohkem kui mõnisada grammi juurde. See oleks küll tagasilöök, seda küll ei soovi. Aga kuidas mul siis laupäev läks!?

Hommik oli igati kena. Enesetunne hea, tegin siia postituse ning tõttasin hommikusööki valmistama. Fitlap programm valis mulle pudru banaani ja piimaga. Kõik vajalikud vahendid on olemas. Mis siis ikka, hakkan retsepti uurima. Keeda puder piimaga. Kaerahelbeid võib võtta 2 supilusikatäit. Kuidas on võimalik 2 supilusikatäiest kaerahelvestest putru keeta. See on ju jube väike kogus. Katsetasin. Kaerahelbeid oli poti (kõige väiksema, mille leidsin oma majapidamisest) põhjas nii vähe, et ei katnud põhjagi ära. Võtsin siis kahekordse koguse ja tegin pudru valmis. Sai ikkagi päris vähe valmisputru. Seda ei olnud kuidagi võimalik kaheks jagada. Sõin kogu pudru ära. Lisaks pudrule oli menüüs kohupiim banaaniga. Siin läks paremini. Tegin ühekordse koguse, kasutasin 0,3 tk banaani. Õnneks laps oli kohe nõus ülejäänud banaani ära sööma. Nii saingi hommikusöögiga ühele poole. Tegelikult oli väga maitsev.

Lõunasöögiks oli Fitlap programm mulle valinud kotletid värkse kartuli ja paprikasalatiga. Jällegi hakkasin kohe retsepti muutma. Värsket kartulit mul ei ole, talv ju. Kasutasin seda, mis on. Paprika ostsin küll poest. Sattus väga hea, magus ja mahlane paprika. Salatimiksi asemel hakkisin ära hiina kapsa. Koos paprikaga oli see väga maitsev. Maks ja moorits hakkliha asemel kasutasin Maks ja moorits valmis kotlette. (Võite julgelt anda tagasisidet, kas selline asi on lubatud ja kuidas see kõik mõjuda võib). Sain päris hea ja korraliku lõunasöögi. Kogused olid kõik õiged ja kõht sai täis. 

Õhtusöögiks hakkasin otsima Fitlap retseptide seast hernesuppi. Tuli selline isu! Suitsulihakondist valmistatud suppi ma retseptikogust ei leidnudki. Kas oskate arvata, miks see nii on? Võibolla ei osanud ma õigesti otsida? Siiski tegin supi valmis. Nii nagu alati olen teinud ja sõin mõnuga. Maitsev oli. 

Hilise õhtusöögi jätsin ära. Ei viitsinud hakata vastu ööd mõtlema, kuidas 0,1 tk avokaadost smuutit teha. Püüan täna selle vea parandada, sest retsept tundub põnev. See-eest jõin vahtramahla. Soovitan kõigile. Praegu on just õige aeg vahtramahla kogumise jaoks. 

Ja nüüd siis astusin kaalule. Päris hõisata pole põhjust, kuid olen siiski endaga rahul. Juurde tuli vaid 0,2 kg.

Kommentaarid ()

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Sarnased postitused

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store