Just nii käib pere toitumise planeerimine

Fitlap on toitumiskava kogu perele. Usun sellesse, et muutust tervislikuma elu suunas on lihtsam ellu viia koos. Pere toitumise planeerimine saab olla ääretlut lihtne, kui sinu selja taga on sinu pere ja kõik sinu lähedased.

Kui rassid üksi, saab sellest vaid lühiajaline projekt. Kui kaasad oma pere, muudab see sinu ja sinu lähedaste elusid igaveseks.

Miks peaksid pere toitumise planeerimisega alustama?

Kuigi tervislikku toitumist seostatakse eelkõige kehakaalu langetamisega, on see midagi palju enamat. See ümbritseb meid 24/7. Liigne kehakaal on vaid üks pusletükk. 

See mõjutab meie:

  • enesetunnet
  • tujusid
  • otsuseid
  • haigestumist
  • stressitaset jpm. 

Ja kes meist ei tahaks, et meie lapsed ja kaasad oleksid rõõmsamad, edukamad, optimistlikumad. Parimad versioonid endast. 

Toidud, mis lastele meeldivad

Lastega on lihtne - kui toit maitseb, nad söövad, kui ei maitse, ei söö. Neid väga tervislikkus ei huvita.

Ja siinkohal tulebki mängu täiskasvanu fantaasia ja oma laste maitsemeelte tundmine. Lastele meeldivad üldjuhul lihtsad kodused maitsed. Tavalised toidud. 

Enda laste pealt näen, et hea meelega söövad nad 95% juhtudel täpselt sama toitu, mis minagi. Nende lemmikud on igasugused pajaroad, hakklihakastmed jms. Leie sina enda laste lemmikud meie retseptide seast

Kogu pere peaks sööma sama toitu. Perepea või kava jälgija eraldi "dieettoitude" söömine pikas plaanis ei toimi - heal juhul kuu või kaks. 

Aga nagu sa juba tead, Fitlapis saab ise valida endale meelepäraseid toite. Samuti on kavas olemas ka kõik tavalised Eesti toidud. Oleme need lihtsalt tervislikumaks teinud, ilma maitset ohverdamata. 

Tervislik toitumine ei tähenda ainult "supertoitude" söömist. 

Anna kommentaaridesse teada, milliseid tavalisi toite meie kavast sinu pere sööb.

Pere toitumise planeerimine

Pere toitumise planeerimiseks pakume mitmeid võimalusi. Õigemini on need ajapikku praktikas paika loksunud. 

Pere toitumiskava planeerimine
Pere toitumiskava planeerimine

1. variant 

Fitlapi kavas on sul võimalik lisada kuni 10 pereliiget täiesti tasuta. Ning vastavalt nende andmetele määrab Fitlap ka neile ka sobiliku toidu hulga. 

Kui planeerid perega ühist söömaaega, tee linnuke iga sööva pereliikme taha ning anname sulle söögi valmistamiseks juba kogused tervele perele. Hiljem, kui söök valmis, saad protsentuaalselt teada, kui palju toitu igale pereliikmele on ette nähtud. 

Kui tahad asja veel täpsemaks ajada, sisesta "valmis toidu" lahtrisse toidu kaal grammides, misjärel arvutame igale pereliikmele mõeldud toidu koguse täpselt välja. 

Pildi peal toodud näite põhjal on toidu kaal pärast valmimist kokku 1580 g, mis jaguneb pereliikmete vahel ära järgmiselt - Katrin 456g, Andres 643g, Liisa 481g. 

Kokkad mitmeks toidukorraks
Koguste korrutamine

2. variant

Teise variandina toon välja ühe võimaluse/viisi, mis on samuti meie klientide seas väga populaarne. Ka mina kasutan seda varianti. 

Nimelt saab Fitlapis korrutada ühe toidukorra kogused soovitud kordajaga läbi. Enda näitel saan öelda, et teen alati 5-6 portsu korraga valmis. 

Minu pere olukord on järgmine. Soovin oma perele anda tervislikku toitu, samas nemad otseselt kava koguseid ei jälgi. 

Kui söök on valmis, siis tean, et potis on 5-6 mulle sobilikku portsu. Võtan endale 2 portsu ära (söön alati sama toitu mitu korda) ja ülejäänud toidust võtavad pereliikmed nii palju, kui nad soovivad. Nad söövad tervislikust toidust lihtsalt kõhu täis.

Kui kõik on söönud, siis sageli jääb osa toitu veel potti alles. Tihti on seal piisavalt, et saan endale veel kolmanda toidukorra või siis perele järgmise päeva lõunasöögi. 

Ja nii lihtne see ongi. Mina saan jälgida täpseid kavas ette antud koguseid, pere saab täisväärtuslikust toidust kõhu täis, mina ei pea mitu korda süüa tegema ning saame ühtse perena söögilaua taga süüa sama toitu. 

Imeline. 

Anna teada, kas ka sinu pere sööb sinuga sama toitu või oled harjunud eraldi kokkama.