5 kasulikku fakti, mida pead teadma oliiviõli kohta
5 kasulikku fakti, mida pead teadma oliiviõli kohta

Oliiviõli on üks populaarsemaid ja tervislikumaid õlisid maailmas, kuid selle kohta on palju küsimusi. Kui tahad olla kindel, et kasutad parimat oliiviõli, siis siin on viis kasulikku fakti, mis aitavad sul teha teadlikke valikuid.

1. Vali alati 100% ekstra väärisoliiviõli

Kui tahad parimat õli, vali alati ekstra väärisoliiviõli (extra virgin olive oil). See on kõrgeima kvaliteediga õli, mis saadakse külmpressimise teel. Ekstra väärisoliiviõli säilitab kõik oliivides leiduvad kasulikud toitained, vitamiinid ja antioksüdandid. Jälgi, et pakendil oleks kirjas 100% extra virgin, mis on kvaliteetse oliiviõli tunnus. Eleones Manolaki oliiviõli, millele Fitlap on andnud usaldusmärgise, on suurepärane näide kõrge kvaliteediga toorainest.

2. Külmpressitud oliiviõli – kvaliteedi garantii

Külmpressimise meetod tähendab, et oliivid pressitakse madalal temperatuuril ilma täiendava kuumutamiseta. Tulemuseks on erakordse kvaliteedi ja suurepärase maitse, lõhna, värvuse ja välimusega ekstra väärisoliiviõli. Näiteks Koroneiki oliividest valmistatud Eleones Manolaki õli on toodetud Kreeta traditsioone järgides ja on suurepärane valik iga terviseteadliku inimese toidulauale. Lisaks peetakse Koroneiki oliivisorti parimaks õli allikaks maailmas.

3. Oliiviõli sobib suurepäraselt kuumutamiseks

Paljud kardavad, et oliiviõli ei sobi kuumutamiseks, kuid see on müüt. Ekstra väärisoliiviõli on tegelikult kuumuskindlam kui enamik teisi õlisid, kuna see sisaldab looduslikke antioksüdante, mis hoiavad ära oksüdeerumise. Seda saab kasutada praadimiseks, küpsetamiseks ja grillimiseks. Õli suitsemispunkt on piisavalt kõrge, et sobida paljudele retseptide valmistamiseks. Lisaks on see ideaalne valik ka kuumutamata kasutamiseks – salatites, marinaadides ja kastmetes.

4. Kuidas säilitada õli, et see püsiks värske?

Oliiviõli kvaliteet sõltub sellest, kuidas seda säilitada. Kuumus, valgus ja hapnik on kolm peamist vaenlast, mis võivad õli kvaliteeti halvendada. Parim viis õli säilitamiseks on hoida seda jahedas ja pimedas kohas, näiteks köögikapis või klaaspudelis, mis kaitseb valguse eest. Kui hoiad õli õigesti, säilivad kõik selle tervislikud omadused ja maitse pikemat aega.

Hea teada!
Poodides tasub jälgida, et oliiviõlile ei paistaks peale otsene valgus, kuna see võib mõjutada õli kvaliteeti ja kiirendada oksüdeerumisprotsessi.

5. Tervis ja ilu ühes pudelis

Oliiviõli ei ole kasulik ainult toidutegemisel. Seda saab kasutada ka loodusliku niisutajana näonaha ja juuste hoolduses. Lisaks on see rikkalik vitamiinide ja antioksüdantide poolest, mis aitavad nahka niisutada ja pehmendada. See on ka suurepärane vahend juuste tugevdamiseks ja taastamiseks.

Fitlap ja Kreeta Maitsete koostöö

Fitlap on alustanud koostööd Kreeta Maitsetega (https://www.kreetamaitsed.ee/), et tuua teieni parima kvaliteediga Eleones Manolaki oliiviõli, millele oleme andnud Fitlapi usaldusmärgise. See 100% ekstra väärisoliiviõli, mis on valmistatud Kreeta parimast Koroneiki oliivisordist, on nüüd kättesaadav kõikidele Fitlapi kasutajatele, kes soovivad oma toitumiskavades kasutada ainult parima kvaliteediga koostisosi.

Fitlap teeb kvaliteetse õli leidmise lihtsaks – proovi Eleones Manolaki oliiviõli juba täna ja naudi seda oma igapäevastes toitudes, olgu see siis praadimine, küpsetamine või tervisliku salatikastme valmistamine!

Retseptisoovitus! Vahemereline kartulisalat

Fitlap toitumiskava retsept Vahemereline kartulisalat
Fitlap toitumiskava retsept Vahemereline kartulisalat

Valmistamise aeg: 50 minutit
1 kogus: 425 kcal

Vaja läheb:

  • 170g Kartul
  • 11g Kreeta Maitsed oliiviõli
  • 40g Päikesekuivatatud tomatid, õlis, nõrutatud
  • 60g Võioad, konserveeritud, nõrutatud
  • 28g Oliivid
  • 10g palsamiäädikas, valge
  • 45g Porrulauk
  • 15g Kapparid (äädikas)
  • Maitseained: pipar, sool (meresool või värviline)

Valmistamine:

  • Koori ja keeda kartulid soolvees valmis. Jahuta. (Võid need eelmisel päeval valmis keeta).
  • Haki kaussi porru ja nõrutatud päikesekuivatatud tomatid (kuivata liigne õli ära majapidamispaberiga).
  • Lisa kapparid, nõrutatud ja loputatud võioad ning oliivid (võid need väiksemaks lõigata).
  • Lõpuks tükelda juurde kartul.
  • Sega kokku oliiviõli, valge palsamiäädikas, sool ja pipar.
  • Vala kaste salatikomponentidele ning sega korralikult läbi.
  • Serveeri.

Kui sa ei ole veel Fitlap toitumiskava kasutaja, siis siin saad Fitlap toitumiskavaga tasuta liituda! Lisaks saad kohe ka 3 päeva kasutusõigust, et katsetada kõiki Fitlap toitumiskava funktsioone ning retsepte.