Suvi on aegade algusest mõjunud meie figuuridele hukutavalt. Esimene päikesekiir taevas pühib hetkega mälust kõik need eesmärgid ja unistused, mille nimel on eelnevad 9 kuud pingutatud ja vaeva nähtud ning kaalutõus saab alguse. Selle 3 kuu pikkuse "mäluauguga" jõuad kehale teha päris palju kurja.

Tegelikult on suvi nagu iga teine aastaaeg, ka suvel on võimalik kehakaalu langetada. Annan sulle nõuandeid, kuidas seekord olla suve lõpuks oma elu parimas vormis.

6 nippi, kuidas suvel kaalutõusu vältida!

1. Alkoholi tarbimine

Alkohol on suurim kurja juur ja kaalutõusu põhjustaja number üks - suussulavad kokteilid, kerge õlu, magusad siidrid jne. Kui sul pole mingil põhjusel võimalik alkoholile täielikult selga pöörata, siin sulle mõned soovitused, kuidas juua nii, et kahju oleks minimaalne.

  • Kui oled veinijooja ning kui südametunnistus vähegi lubab, sega valge vein mullivee ja jääga. Läbi selle nipi väheneb märgatavalt õhtu jooksul joodud veini kogus. Teisalt tarbid kordades rohkem vett, mis aitab ära hoida hommikust peavalu.
  • Siidrid ja muud värvilised joogid asenda veiniga. Siider on nagu vein, kuhu on meeletult suhkrut sisse kühveldatud.
  • Väldi suhkrurikkaid kokteile. Sega alkohol mullivee, ohtra laimi-, apelsini- või sidrunilõikudega. Toimib väga kenasti ja on täiesti joodav.

Aga loomulikult on parim lahendus üldse mitte juua, ent kui on valida kahe halva vahel, vali leebem "halb".

2.  Mahlad ja limonaadid prügikasti

Magusad joogid, sealhulgas mahlad ja limonaadid on paksult suhkrut täis. Liigselt tarbitud suhkur jällegi annab põhjuse kaalutõusuks. Seepärast on parim jook vesi. Kui tavaline vesi ei kõla just eriti mõnusalt, siis võid seda maitsestada erinevate ürtide, apelsini- või kurgiviiludega.

3. Tšempionite hommikusöök

Korralik hommikusöök on äärmiselt tähtis. Kavalalt valitud hommikusöök peletab päevaks igasuguse vajaduse süüa midagi ebatervislikku.

Valikuid hommikusöögiks on palju, ent lollikindel valik on minna mõne munast valmistatud roa teed. Munas on palju rasva ja valku, mis täidavad hästi kõhtu ning vähendavad märgatavalt isu magusa ja näksimise järele.

Suvel on kiusatusi igal nurgal ja väga vahva on neist sirge selja ja isudeta mööda kõndida. Tšempionite hommikusöök just seda teebki - aitab sul kiusatustega toime tulla.

4. Tee trenni

Hea koormuse annab ka tempokas jalutuskäik. Lisaks on see alati kättesaadav ning kõigile tasuta. Tee trenn ära kohe hommikul ning nii on terve päev "vaba". Lisaks sellele saadab sind terve päev hea energia.

Treeninguid ei tohi jätta vahele, sest meie kehad on tegelikult laisad. Iga vahelejäänud treening annab kehale põhjuse muutuda nõrgemaks ja väetimaks. Kaob lihasmass ning läbi selle kulutab sinu keha vähem energiat.

Vähem kulutatud energiat tähendab aga vähem süüa.

5. Väldi snäkkimist

Oled ehk pannud tähele, kuidas suvel aktiviseerub tänavakaubandus? Otse tänavalt saad osta jäätiseid, pannkooke, smuutisid ja palju muud.

6. Jälgi toitumiskava nii palju, kui võimalik

Suvel ei saa siiski üle ega ümber toitumiskava jälgimisest. Mida täpsemalt jälgid kava ka suvel, seda paremad on tulemused. Kui siis mõni toidukord lähebki "käest ära", on tehtud kahju märgatavalt väiksem.

Kõige selle juures ei pea sa siiski vaatama pealt, kuidas sinu sõbrad grillivad ja lõbutsevad, vaid saad ka ise tunda ennast mõnusalt. Kaalu langetamiseks ei pea loobuma ei grillimisest või puuviljasalatist. Tähtis on ainult teada enda koguseid.

Anna lubadus järgida neid 6 nõuannet ja garanteerin, et suvi ei avalda sinu vöökohale mitte mingisugust mõju.