Ülekaal sinu kohvis!

Tänase postituse otsustasin kirjutada kohvist. Mis siin salata, isegi alustan alati päeva ühe korraliku tassi kohviga. Ent kui plaanid kaalust alla võtta, tasub ka kohvi joomisel üht-teist silmas pidada.

Eelkõige seda, et kohvil ja kohvil on vahe. Ilmselgelt, kui sul on toitumiskava paigas, ent jood lisaks 10 tassi ohtra suhkru ja piimaga kohvi, kaal langeda ei taha.

Miks?

Sest kohvis, kuhu on lisatud piima ja suhkrut, on palju energiat, st kaloreid. Ja liiga palju kaloreid võrdub aga kaalu tõusuga.

Vaata kohvidest illustreerivat pilti.

Kalorid sinu kohvis

Nagu näed, siis kohvist võib saada päris korraliku "energialaksu". Seepärast, esimese asjana lülita kohvi juues välja suhkur. Suhkur on maailmas ülekaalu põhjustaja number üks. Teiseks, ka piima kogus kohvil võib 10 tassi puhul päevas anda korraliku energiakoguse.

Miinuskaloraaž

Tervisliku kaalu langetamise võtmekoht ongi just minimaalne miinuskaloraaž. Keha tahaks kaalu säilitamiseks rohkem süüa, ent sina ei anna. Seeläbi toimubki kaalu langemine. Ja see miinuskaloraaž on meie kavade järgi maksimaalselt  miinus 500 kcal päevas. See tagab selle, et sinu kaal kaoks eelkõige rasva arvelt. Kui nüüd aga lisad siia ohtralt piimaga (halvemal juhul ka suhkruga) kohvi, siis -500 kilokalorist võib saada märkamatult hoopis + 500 kilokalorit.

Loomulikult sellisel juhul hakkab kaal langemise asemel hoopis tõusma.

Kohvi võib juua, ent sellisel juhul ilma suhkruta (ja ka ilma meeta) ja kui see on toitumiskava väline, siis ka ilma piimata. Kui soovid juua piimaga kohvi, siis piima kohvi peale pead näpistama ikkagi toitumiskavast. Mitte lisama kõigele muule lisaks.

Parimat
Heikki

Pildi allikas: www.myblacksugarcoffee.wordpress.com/2014/09/12/coffee-calorie-watch

Kommentaarid

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store