Talv toob lisaks lumele kaasa ka tubli koguse ülekilosid. Võtavad enamus meist ju talvel kaalus juurde. Paar lisanduvat kilogrammi on justkui ühiskondlik standard.

Kas see kehakaalu tõus on normaalne ja seotud keha vajadusega ennast külma eest kaitsta? Või pole kehale ellujäämiseks see liigne rasvapolster üldsegi vajalik?

Tagasi kiviaega

Meie esivanemate ajal seostati talve näljaga. Söögi kättesaamine oli kordades raskem. Seepärast on ühe loogika kohaselt too iidne aeg süüdi selles, et meie kehad hakkavad talvel rasvavarude kulutamise asemel neid hoopis säilitama. Ja seda tänase päevani. Iseenesest ilus lugu, ent arvan, et pole mõtet kõike ka mineviku süüks ajada. Põhjuseid tuleb ikkagi otsida mujalt.

D-vitamiini puudus

D- vitamiin on vormisoleku vitamiin. Väga palju uuringud on seostanud D-vitamiini madalat taset ülekaaluga. Suvel saame seda palju tänu päikesele, ent talvel on päikest vähem ning peame seda saama eelkõige toidu või toidulisanditega. Seepärast ole talviti eriti hoolikas, et saaksid piisavalt D-vitamiini.

Telekas on kõiges süüdi

Kuigi võime ajada oma talvised kaalumured kõik evolutsiooni kaela, siis tegelikult on asi lihtsas matemaatikas. Veedame talviti ilmselgelt kordades rohkem aega ka teleka ees ja oleme füüsiliselt vähem aktiivsemad. Kulutame vähem energiat, ent sööme samamoodi, kui mitte rohkem. Ja mina isiklikult arvan, et sinna ongi koer maetud.

Küll on ka teisi pisikesi mõjutajaid, ent üldiselt määrab meie talvise vormi ära ikkagi see, kui aktiivsed me talviti suudame olla.

Seepärast liigu ka talvel, söö mõistlikult, tarvita D-vitamiini ning ära võta lisandunud kilosid iseenesestmõistetavalt.

 

Loe meie kallitest ja edukatest klientidest, kes kaotavad keharasva ka talvel.

Mirjam Dremljuga (- 10 kg)

Mirjam DremljugaNii, suvi on nüüdseks vist tõesti otsa saanud :-). Kevadel võtsin nõuks läbida oma kodukoha pikamaajooksu sarja kõik etapid, sel aastal siis "kõndijana", kuid tegelikult lasin ikka jalakeste soovile alludes mõnusat sörki. Tegelik eesmärk oli saada sarja fotograafilt kätte "OT" ja "DO" pildimaterjal, sest plaanis oli Fitlap, millega alustasin siis 25. aprillil. Esimesel fotol on minu kehaline seisund 1. etapil 22. aprillil Vaskna järve jooksu lõpumeetritel 75 kg, kasv 161 väikest sentimeetrit ja teine fotojäädvustus kajastab olukorda 22. oktoobril Võru-Munamäe jooksuetapi finišis 65 kg, pikkus on õnneks alles jäänud :-). Kokku 10 jooksu 10-st, mahavise 10 kg, mille olin saavutanud tegelikult juba 6.augustil, millest edasi olen olnud vabastaval "säilitusrežiimil". Vahepealseid hetki ei hakka näitama, need jätan endale mälestuseks. Natuke polstrit jätsin meelega talveks alles, et suusatama minnes külm poleks. Naudin kergemat elu ja kaks numbrit väiksemaid riideid. Kevadel hakkab uus tuur pihta, siis püüan vallutada ühe 5-se numbri, liiga väikseks ei saa end ka süüa, tuleb jääda inimeseks :-). Olen endale tänulik, et kuulasin oma keha ja võtsin tervisele mõeldes end lõpuks Fitlap-i abil käsile! Juhhei :-).

Angelika Leichter (-9 kg)

Angelika LeichterVäike võrdlus ka. Esimesel pildil enne Fitlapi, augustis 75,5 kg, teisel pildil oktoobris 66,5 kg. Kuna mul väikesed lapsed ja pole aega kuskil trennisaalis käia siis sobib Fitlap mulle ideaalselt!

 

 

 

Edith Davõdov (-7,8 kg)

Edith DavõdovSiin siis minu väike muutus. Ülemisel väiksel pildil mai lõpus enne 270 km pikkust matka Santigo de Compostela'sse ja kaal 95,5. Fitlapiga liitusin juuni lõpus ja ametlikuks stardikaaluks sain märkida 92,5 kg ning koos siis 4 kuu jooksul kaotatud -7,8 kg ja mõõtudest -34cm. Kuigi viimane kuu on kaal väga visalt alla liikunud, olen siiski väga rahul ja eriti rõõmsaks teevad kaotatud cm ja komplimendid.

 

Helen Eestalu (- 7,7 kg)

Helen EestaluAlla kahe kuu ja -7.7 kg! Aitäh, Fitlap! :-)

 

 

 

 

 

Kõiki meie edulugusid saad lugeda siit.

Parimat
Heikki