Hilisõhtune trenn - kas pärast tohib süüa?

Trenn on õigusega leidnud koha iga tervisefänni päevaplaanis. Raske on ette kujutada oma tervise eest hoolitsejat, kes ennast füüsiliselt mingilgi moel ei liigutaks.

Ja õigesti teevad. Kuigi kaalu saab langetada ka ilma trennita, aitab see sellele ometi tugevasti kaasa.

See on ainuke viis oma keha proportsioone paremuse poole muuta. Hea lihastoonus tuleb ikka ja ainult trenniga.

Trenn hoiab rajal

Kuigi trennist saame kasu sajal erineval moel, siis üks olulisemaid põhjuseid on selle võime meid motiveerida rajal püsima.

Pärast rasket trenni oled enda üle uhke ning tõenäosus esimeses kiirtoiduputkas üheks kosutavaks peatuseks märgatavalt väiksem.

Samas on trenn ka üsna andestava loomuga. Tugev trenn aitab heastada möödalaskmisi toitumises. Loomulikult mitte lõpmatuseni, ent kuni mingi piirini kindlasti.

Unusta kalorikulu jälgimine trennis

Pulsikellad on tänapäeval vägagi populaarsed - pooltel treenijatest on mõni neist käe peal. Kahjuks on nende põhiolemus näidata sulle sinu südamelöögisagedust (ja läbi selle koormuse tugevust sinu kehale), hakanud vaikselt hääbuma. Seda eelkõige ühel lihtsal põhjusel - see kell näitab ka palju põnevamaid asju.

Näiteks seda, kui palju sa oled treeningul kilokaloreid põletanud. Avaldan sulle tõe - see tööstus on sind kogu aeg ninapidi vedanud. Nad on suutnud panna inimesed uskuma, et oma treeninguaegse kalorikulu jälgimine on äärmiselt oluline.

Tõsi, kaalu langetamine käib üldiselt tõesti kalorid sisse, kalorid välja põhimõttel. Aga treeningust saadavat kasu ei saa kuidagi mõõta energiakuluga. Selle kohta annavad infot hoopis teised näitajad.

Jälgi hoopis seda, et sa muutuksid treeningu tagajärjel tugevamaks, vastupidavamaks, kiiremaks või osavamaks. See on see, mis loeb.

Hilisõhtune trenn ja söömine

Saame igapäevaselt palju küsimusi, mis on seotud just hilisõhtuse treeningujärgse söömisega. Kas hilja õhtul pärast trenni üldse võib süüa? Kui jah, siis milline söök oleks kõige tervislikum? 

Tõsi, trennis käiakse üldjuhul õhtul, pärast tööpäeva lõppu. Väga tihti lõppevad treeningud alles 21-22 ajal õhtul. Ja võimalus trennijärgseks söögiks tekib kodus alles vastu südaööd.

Kas siis tohib süüa?

Jah, tohib. Ja peabki sööma. Sinu keha on treeningust kurnatud ja söömine taastumise seisukohast hädavajalik. Ning seda sõltumata kellaajast. Ükskõik, mis kell sa koju jõuad, pead selle õhtuse toidukorra ära sööma. Vastasel juhul halveneb sinu keha võime treeningutest taastuda ning iga järgnev trenn on eelmisest raskem. Olukord, mida sa kindlasti tekitada ei taha.

Mida süüa?

Tavainimese treeningujärgne toidukord ei pea olema kuidagi päeva teistest toidukordadest erinev. Kvaliteetne kombinatsioon valkudest, rasvadest ja süsivesikutest. Oleme Fitlapi ehitanud ülesse nii, et iga retsept on sobilik igaks toidukorraks. Vaata kõiki meie retsepte ja vali üks välja siit.

Kui tunned, et hilja õhtul päris praadi süüa ei soovi, joo smuutit või tee endale kiirelt mõni snäkk. Söögivalik ongi rohkem enesetunde küsimus - kellele sobib midagi kergemat (nt smuuti), kes soovib hoopis toekamat kõhutäit.

Ohtu, et see hilisõhtune toidukord keharasvaks muutub, pole. Siinkohal loeb see, palju sa päeva jooksul kokku toiduenergiat tarbid. Kui seda on liiga palju, võtad kaalus juurde. Kui seda on mõõdukalt, sobitub see hilisõhtune toidukord ka kenasti sinu toitumiskavasse ja sa saavutad endale seatud eesmärgid.

Nii et ära karda, söö! Seda, mida süüa enne trenni, saad lugeda siit.

Anna kommentaaridesse teada, mida sina õhtul sööd!