Räägin Sulle täna omast kogemusest, mis andis minule tõuke olla edukas toitumiskava jälgija. Mina usun, et kui olla enda vastu lahke on kogu teekond palju kergem, täis positiivsust ning edu.

Ära võrdle end teistega

Lõpeta enda võrdlemine kellegi teisega. Tihti kipuvad inimesed ka teisi kopeerima, sest nad tahavad olla nagu teised. Kuid siiski tuleb endale teadvustada, et kõik, me oleme erinevad. Sina oled Sina ja tema on tema. Mida rohkem Sa sina ise oled, seda paremini Sa end tunned.

Siia ka üks hea näide, et mõistaksid paremini - lilled on väga ilusad, aga kas tead, et päikeseloojang on ka väga ilus? Ja lilled ning päikeseloojang ei ole isegi omavahel kuidagi sarnased.

Kindlasti ei tohiks võrrelda oma kaalu teekonda kellegi teise omaga. Meie online-chatti kirjutatakse tihti, et sõbrannal langes juba 1 nädalal kaal 2 kg aga mul ainult 500 grammi. Iga inimene on unikaalne ning kaalulangetuse puhul toimivad kõikide organismid veidi erinevalt - kellel langeb kohe kaal, kellel vähenevad hoopis mõõdud, kellel kaal veidi tõuseb jne. Enamasti muidugi kaal langeb, aga on ka erandeid.

Ära ole endaga karm

Alusta sellega, et võta endale reaalsed eesmärgid. Veel parem kui sead endale nii lühiajalised kui ka pikaajalised eesmärgid. Ilmtingimata need ei pea olema seotud kaaluga. Näiteks võtad lühiajaliseks eesmärgiks süüa iga päev vähemalt 2 toidukorda toitumiskava järgi. Kui näed, et lühiajaline eesmärk on saavutatud, siis on Sul rohkem motivatsiooni saavutada ka pikaajaline eesmärk. Pikaajaline eesmärk võib olla näiteks tunda end oma kehas enesekindlamalt. Muidugi võid võtta endale numbrilise eesmärgi, kuid see peaks olema mõistlik, tervislik ja reaalselt saavutatav.

Kui juhtub, et kaldud eesmärgist kõrvale, siis ära ole endaga karm. Pea meeles, et Sa oled lihtsalt inimene ja inimesed eksivad, teevad vigu, aga alati on võimalus teha uuesti ja paremini. Alati pole oluline täiuslikult saavutatud eesmärk vaid kõik need katsed ja sammud, mida eesmärgi saavutamiseks teed. Kindlasti peaksid olema iga tehtud sammu üle uhke - ole endaga lahke!

Ära räägi endast negatiivselt

Negatiivne mõtteviis ei aita saavutada eesmärke. Pigem teeb see asja raskemaks. Kui tunned, et mõtled tihti endast negatiivselt, siis kirjuta paar mõtet üles ning proovi neid asendada positiivsetega. Positiivse mõtteviisi abil saavutad edu ning tunned end paremini. Toon siia ka mõned näited.

Selle asemel, et mõelda: "Ma taas alustasin aga ei saanud hakkama", mõtle hoopis: "Ma vähemalt proovisin ning olen selle üle uhke!"

Selle asemel, et mõelda "Ma olen nii ülekaaluline ja kaalulangetamine on raske", mõtle hoopis: "Ma olen vormikas, aga tahan olla tervislikum ja töötan selle nimel."

Selle asemel, et mõelda: "See ilmselt see minu puhul ei toimi" mõtle hoopis: "Mina saan selle tööle panna ja teen kõik, et see toimiks!"

Selle asemel, et mõelda: "Kogu mu protsess on nullitud kavavälise toidukorraga", mõtle hoopis: "Mul oli seda vaja ning nüüd jätkan kohe uuesti kava jälgimist. Üks kavaväline eine ei tee mind suuremaks."

Kirjuta mulle kommentaaridesse, kas Sina oled endaga lahke?