Ma olen kogunud ja kogunud ja kogunud seda hoogu, et nüüd võtan kätte ja nüüd hakkan pihta. Aga fakt on see, et ega seda hoogu ei tulegi, kui parajat šokki kaalule astudes ei saa! 

Sellest ajast, kui olen suhtes, kaunistavad meie telekalauda õhtuti järgmised snäkid

  • Muffinid (enamasti nussa ja banaaniga)
  • Kõrsikud
  • Toorsalaami vorst
  • Kuivatatud kalmaar
  • Alkoholivaba Fassbrause
  • Kartulivahvlid, kartulikrõpsud
  • Iirisepallid
  • Kringliküpsised suhkruga
  • jms

...ja vanaema saadetud kuivatatud õunaviilud ootavad kapis järgmist elu

 

Kaalule astun ja imestan, et see on 5 kilo rohkem kui ma aastaid olnud olen stabiilselt. No halloo... 

Igaljuhul, mina sain oma šoki kätte ja mõtlesin, et maksku mis maksab... hakkan pihta. Esimese asjana googeldasin odavaima köögikaalu, sest see oli siiani ka väga mugav vabandus. Mul pole karvast aimu ka, kui palju kaalub keskmine tomat või 40 grammi putru. Eile sõbrannaga jalutasime ja juba jaurasin - viitsin või ei viitsi minna seda kaalu ostma. No ei viitsi. Aga siis mõtlesin sellele nutuklombile, mis kurku tuli ja mõtlesin, et savi. 

Viimane kord, kui fitlapiga proovisin algust teha, siis tegingi täpselt ühe toidu. Selleks olid riisigaletid kodujuustuga. Galette ma vihkan ja maitse oli jälk, tööjuures küll särasin, et nüüd teen toitumiskava, aga samal õhtul kodus juba sõin mehega kõrsikuid - mis need paar tk ikka teevad. 

Kool ja töö nõuavad oma aja, eriti, kui mõlemad kestavad tihti varahommikust hilisõhtuni. Aga miks ma pean sööma tööl kokkade tehtud rasvast praadi, kui nad võivad mulle lihtsalt täisteramakarone keeta? ja mina oma puuvilja kaasa võtan? 

Esimene reaktsioon, mis paljudel tekib fitlapiga, on minu arust ,,ISSAND JUMAL KUI PALJU''. Eile tegin brokolipüreesuppi endale ja mehele, mees ütles, et pole reaalne, et ma nii palju sööma peaks :D Aga samas - kui süüa harvem ja korralikult, siis ongi isu parem. Vahepealsed martsipanibatoonid võin ära unustada. Kaudses pildis tundub fitlapi loogika lihtne - nisujahu ja suhkur on big no. Kõik muu on kuidagi menüüs olemas. Ma olen meeletu magusasõber, seega ma ei kujuta ette, kui halb mu tuju sel nädalal olla võib! Aga kui ma suudan töötada tunde ja päevi järjest, siis miks ma enda eest hoolitseda ei suuda... 

 

Mul tekkis muidugi ka küsimus teistele toitumiskava jälgijatele. Mida te teete oma maakatest meestega? Kes ei söö ei fetat, ei peeti, ei kitsejuustu ega üldse mitte midagi sellist ,,uhkemat''. Need mehed, kes nõuavad oma tuhlist ja notti ja mingist lõhe bruschettast ei viitsi kuuldagi. Vot see on üks huvitav katsumus, mille ma murdma pean :D Sushini oleme jõudnud, äkki jõuame ka seemnete, juurviljade ja juustudeni...