ru-flag

Mikko Helbma

37 a129 kg ennetulemus 102 kg

Kuidas leidsin tee Fitlap.ee toitumiskavani?

Fitlapi toitumiskava jälgimist alustasin 2019. aasta juulis. Kaalusin sel hetkel 129kg. Poole aastaga kaotasin enda kehalt 27 lisakilo. Minu eesmärgiks on kaal alla 100 kg ehk veel on 3-4 kg eesmärgini minna. Fitlapini jõudmine oli teatud mõttes juhus. Kui olla aus siis ega ma end 129 kg juures ka kuidagi halvasti ei tundnud ega häbenenud. Jah - tõdesin, et kaal on suur, aegajalt liikumine raske, higistan iga väiksema liigutuse peale. Aga suures pildis ei muutnud see tol hetkel minu elu kuidagi halvemaks.

Kuna minu 20 aastasel tütrel tekkisid samuti kaaluga probleemid siis tema rääkis, et võiks Fitlap-i teha. Minu abikaasa haaras sellest mõttest kinni, kuna ka teda olid liigsed kilod kummitama hakanud. Seega sõlmisime omavahel kokkuleppe, et alustame seda teekonda kõik koos. Minu abikaasa ja mina eelkõige seetõttu, et tütrele toeks olla. Koos on lihtsam!

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside, Mikko Helbma

Minu teekond toitumiskava kasutudes...

Nii see algas. Me kõik hakkasime toituma Fitlap-i kava järgi. Kuna mina olen enda loomuselt väga sihikindel, siis lisasin enda päevaprogrammi ka treeningud. Mitte jõusaalis treeneri käe all vaid iseseisvalt - rattaga sõitmine, sörkjooks, jalutamine, kätekõverdused ja teised harjutused. Kõike seda tegin iseenda tunnetuse pealt. Olgu öeldud, et kava alguses jõudsin kätekõverdusi teha 5 tk, sörkida heal juhul 1-2 km. Tänasel päeval sörgin 6-7 km ühel treeningul ja kätekõverdusi teen kolmes seerias 100 tk. Muutused on igas mõttes suured.

Tänase päeva kokkuvõte on see, et tütar, noore inimesena, loobus Fitlapist paari kuu möödudes. Ei olnud abiks ka see, et me teda toetasime. Ahvatlusi oli liiga palju ja meelekindlust vähe. Meie koos abikaasaga järgime Fitlap-i programmi siiani. Tema on kaalus kaotanud 12 kg ja mina 27 kg. See on kahepeale kokku peaaegu 40 kg. Oleme rahul.

Meeldib see, et toidud on lihtsad ja kodused.  Neid on kerge kombineerida tänu asenduse võimalusele. Loomulikult ka uued maitsed - leidsime Fitlapi kavast palju toite, mis on tänaseks meie lemmikuteks kujunenud. Küll aga tahan välja tuua, et eelkõige avas Fitlap minu jaoks silmad ja muutis mõttemaailma. Ma hakkasin aru saama, mis on tervislik ja mis mitte. Mida kombineerida ja mida mitte. Kui tihti võiks süüa jne. Olin alati arvanud, et kaalulangetamine tähendab ainult rohelise salati söömist - avastasin tänu toitumiskavale, et saan täiesti tavalisi toite süüa. Tähtis oli hoopis see, kui palju ja mida süüa.  Olgem ausad - ma ei olnud sellele enne liiga palju mõelnud. Toitusin varem ebaregulaarselt, sõin palju rasvast ja magusat. Tihti rohkem kui vajasin. Peale õhtusööki oli lihtsalt mõnus diivanil vedeleda kuna kõht head-paremat täis. Ja seda selleks, et paar tunni möödudes uuesti snäkke hakata sööma. Kuna töötan kontoris, siis puudus ka füüsiline aktiivsus. Kui kõik see 1+1 meetodil kokku liita siis on ju selge miks ma ca 130 kg kaalusin.

Fitlap andis toidud, teadmise ja muutis mõttemaailma. Kui siia lisada meelekindel motivatsioon, tahe ja treeningud siis tegelikult on kõik eesmärgid saavutatavad. Pean end selles osas koos abikaasaga heaks näiteks.

Tänu kaalulangusele on mul on uus garderoob, rohkem energiat, kergem liikumine, tervem immuunsussüsteem, komplimendid. Võiksin jätkata aga see peaks juba kõik ütlema.

Motivatsiooni peab olema. Muidugi peab olema püsiv soov ja tahe. See on kõige eelduseks.

Ilustamata öeldes on kaalu langetamise protsess raske. Jah, väga raske. Palju lihtsam on süüa head-paremat, liikuda vähe ja aastate jooksul paisuda. See on nauding.

Selle “naudingu" kaotamine eeldab iseendaga kokkuleppe tegemist ja pühendumist. Tuleb püsida toitumiskavas, tuleb teha trenni. Ka siis kui väljas tibutab vihma, ka siis kui väljas on tugev tuul, ka siis kui oled õhtuks päris väsinud. Selles protsessis ei tohi otsida vabandusi “ma täna jätan vahele trenni” või “ma täna toitun krõpsudest aga homme ausõna mitte”. Näen enda kõrvalt, et just sellised lubadused on need mille tõttu jäävad inimestel plaanid pooleli. Mina enda jaoks ühtegi sellist hetke tekkida ei lasknud. Ma tean, mis on minu eesmärk ja kuidas sinna jõuda.

Mikko 5 nippi, mis aitaksid toitumiskavaga alustada ja tervisliku toitumise teel püsida:

  1. Lepi endaga kokku kaalulangetuse eesmärk
  2. Toitu Fitlapi kava järgi
  3. Lisa võimalusel füüsiline aktiivsus
  4. Ära tee endaga kokkuleppeid stiilis “söön täna chipse” või “ma sellel nädalal trennis ei käi”. Nendest tekib tagasilöök.
  5. Ole püsiv ja meelekindel. See on nagu täiskohaga töö. Aga tulemus on kindlasti seda väärt ning aitab tervisliku toitumise enda jaoks lahti mõtestada ning elu loomulikuks osaks kujundada.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store