Karmel Mälk

22 a94 kg ennetulemus 82 kg

Alustasin oma teekonda 27.07.2020. Algkaaluks oli siis 93,8 kg. Kuna sünnitasin 9 kuud tagasi oma esimese lapse, siis peale seda toimusid mu kehas suured muutused, millega ma rahul ei olnud. Otsustasin, et seda tuleb muuta. Kuna ma veel Fitlapi kava ei olnud proovinud, otsustasin, et tellin selle.

Fitlap on mu kaalulangetuse teekonnal hästi suureks abiks. Väga mugav on võtta lahti Fitlapi äpp, otsida sealt meelepärane retsept, ning see siis lihtsalt valmistada. Mulle meeldib väga Fitlapi puhul, et sain sisestada sinna oma algse kaalu, ning saan seda siis jooksvalt uuendada. Graafik, mis näitab edusamme, annab lisamotivatsiooni edasi püüdlemiseks. Lisaks aitab kava end ilusti reel hoida. Äpp telefonis tuletab koguaeg meelde, milleks ma selle tõmbasin ning kuhu ma jõuda soovin.

Olgem ausad. Pea 94 kg kaaluda oli ikka päris masendav. Üks asi on see, et võhma on palju vähem, hingeldama võtab palju kiiremini ning soojade ilmadega hõõruvad reied jalgade vahele punased, valulikud laigud. Teiseks, tekkis emotsionaalselt juba päris suur auk. Kõik riided hakkasid väikseks jääma. Pekivolt rippus üle püksiserva. Seda oli kole vaadata.
Nüüdseks kaalun ma 82 kg, ehk et maha on läinud 12 kg. Kõik püksid on laiaks ja kotti jäänud. Pluusid on lohvakad. Aga see kõik on seda väärt. Seda ma tahtsingi. Fitlap aitab mul veelgi tervislikumalt toituda, hoida kogused õigetena ning hoida näksimisest eemal. Tervis on mulle ülioluline. Tahan oma pojaga ikkagi elu täiel rinnal nautida ning tema jaoks kaua olemas olla.

Minu poeg ja abikaasa on minu kõige suuremad motivaatorid. Tahan oma mehe jaoks ka peale last veel olla kaunis ja ihaldusväärne. Oma pojaga tahan joosta ja hullata, et talle kõige vahvam lapsepõlv kinkida. Oma tervis ja enesetunne panevad pingutama. Kui ma näen jälle, et kaalunumber on väiksem, ning et vööle peab taaskord ühe lisaaugu tegema, siis muudkui käin peeglist mööda ja vaatan, mida kõike ma juba saavutanud olen.

Eks kõigil tuleb ka raskeid hetki ette. Nii ka minul. Vahel luban omale midagi kava välist. Või tuleb mõni ootamatu plaan süüa väljas vms. Siis ikka luban endale. Ennast meeletult piitsutada ei tohi. Mõtlen sedasi, et kui teengi ühe patupäeva, siis järgmine hommik avan taaskord Fitlapi äpi ja kõnnin oma rada ilusti edasi. Vahel tekivad ka süümepiinad, aga neil ei tohi lasta võimust võtta. Stress on kehale suureks koormaks. Kui tekib mingi madalam hetk, kus tunnen end halvasti või midagi taaskord ei meeldi, siis alati mõtlen, kust ma alustasin ning kuhu olen jõudnud. Kahe kuuga 12kg, see on ju ometi päris hea tulemus. Ei tohi unustada miks sa üldse alustasid. Ei ole ju mõtet tehtud tööd lihtsalt niisama minema visata.

Minu soovitused teistele:
Kui sul juba on tekkinud end peeglist vaadates mõte, et siin või seal miski ei meeldi. Siis work for it, aga seda tervislikul viisil. Fitlap on selleks suurepärane abiline. Või kui sul on näiteks tekkinud retseptide puudus, siis samuti aitab välja Fitlap. Seal on üle 900 erineva retsepti – igale maitsele midagi. Fitlapil on äpis väga mugav funktsioon, kus saad paika panna oma nädala menüü ning automaatselt tehakse valmis ka ostukorv. Seal saad valida mis tooted on sul juba kodus olemas, ning mida oleks tarvis veel osta. Uskuge mind, selle abil kulub poes paaaalju vähem raha, sest sul on ees ostunimekiri, ning ükski emotsioonikaup ei leia teed ostukorvi.

Mina soovitan väga Fitlapi. Sul ei pea olema soov kaalu alandada. Võid tahta seda ka tõsta või hoida. Või siis soovid lihtsalt et su toidulaud oleks tervislik ja mitmekülgne. Kõiges selleks on Fitlapi pere sulle igati toeks!

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store