Helen Reimann

26 a88 kg ennetulemus 67 kg

Alustasin Fitlapiga 2020 aasta kevadel, kaalusin siis 88 kg. Nüüd ca 9 kuud hiljem kaalun 67 kg, aga soovin veel jätkata, et saavutada ideaalkaal kuskil 60 ringis.

Alustasin kavaga umbes eelmine aasta kevadel, olin aastaid ostnud kasutusaega, aga ei suutnud kunagi alustada. Esimest korda juba 2014 aastal, aga ei leidnud motivatsiooni. Eelmine aasta peeglisse vaadates ja nähes, et kaalun sama palju kui mu elukaaslane, siis mõtlesin et issand ma pean midagi ette võtma. Hakkas koroona aeg ja pidin kogu aeg kodus olema. Siis lõpuks leidsin jõudu ja jaksu - kas nüüd või mitte kunagi.

Alguses tundus see jube keeruline, kõik see kaalumine ja asendamine, mida tohib ja mida mitte. Üldse ei saanud aru. Pidevalt küsisin Fitlap klienditoe käest nõu, et arusaada kas teen õigesti ikka. Järsku hakkas aga kaal langema ja siis tuli juba motivatsiooni aina juurde.

Kõige meeldivam on Fitlapis toidu asendamine, võin lihtsalt kappi vaadata ja ikka saan mingi kavasse sobiva toidu valmis keerata. Ei ole vaja pidevalt poes käia ja muretseda. Kui tuli ka oma retsepti valmistamise võimalus, siis oli nagu kõik olemas.

Ma ise ei saanud pikalt aru, et ma olen alla võtnud, ma nägin end ikka üsna ülekaalulisena. Mingi aeg hakkasid inimesed märkama ja sain nii palju kiitus ja positiivset tagasisidet - see oli nii rõõmustav ja siis sain ka ise aru, et tõesti vahe on märgatav. Enesekindlus tõusis poole võrra. Kappi vaadates olid järsku riided kõik suured. Jõuludel sain vanaemalt kingiks liiga suuri riideid 😊 See kindlasti aitas ka rasketel hetkedel. Kui sa tõesti ise märkad vahe ja näed, et silmaga märgatavalt oled väiksem kui enne, siis see aitab ka raskemad hetked üle elada. Kuna ma olen pikalt võidelnud ka depressiooniga, siis see on kindlasti üks raskendav asjaolu, mis tõttu oli tihti ka tagasilangust.

Minu 5 nippi teistele: 

1) Tee kava kellegagi koos, üksteise motiveerimine aitab väga palju!

2) Luba endale patukaid, et igasuguseid isud rahuldatud saaks!

3) Tee pilte endast enne ja pärast - kui hakkad vahe märkama, siis see annab nii palju jõudu juurde!

4) Liitu Fitlap toetusgrupiga facebookis - näha ja kuulda inimeste lugusid, küsimusi, pilte on väga toetav. Üks väheseid facebooki gruppe, kus pole negatiivsust ega halvustamist ja kõik hoiavad kokku!

5) Mõtle eesmärgile ja lõpptulemusele - see on 100% seda väärt!

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store