Celiina Valdner

25 a80 kg ennetulemus 58 kg

Alustasin 2018 novembris ning tulemus oli käes 2019 november, sellest ajast olen kaalu säilitanud. Algkaaluks oli 80 kg ning nüüd kaalun 58 kg.

Fitlap.ee toitumiskava juures meeldib mulle kõige rohkem, et on palju retsepte, mille seas on ka kiiresti valmivaid toite ning kõige lemmikumad on muidugi magustoidud - olen suur magusasõber. Tänu etteantud retseptidele ei saa ideed kunagi otsa.
Kaalukaotus on muutnud mu elu. Olen endaga lõpuks rahul! Olen alati olnud pigem natuke pontsakam ning mu suur unistus oli olla enda mõistes peenike, et saaksin kanda kõiki selliseid riideid nagu ise soovin. Lisaks muidugi see, et olen terve ja hea tervise juures tänu sellele, et Fitlapis on tasakaalustatud toit - arst on alati mu analüüsidega väga rahul.

Leian alati motivatsiooni kavas püsimiseks. Näiteks kindlasti see, et kaal muudkui langeb ning seda nähes ei kipugi valesid valikuid tegema, sest ei tahaks endale pettumust valmistada. Muidugi annavad suure motivatsioonilaengu ka sõprade/tuttavate kommentaarid, et olen alla võtnud. Kui motivatsiooni üldse ei ole, siis teengi nö. tuimalt toidud valmis, järgmisel päeval võtan tööle kaasa ning siis pole enam valikut, sest sööma peab ning muud toitu ei ole. Minu jaoks on toitude ette tegemine asja võtmeks!

Minu 5 nippi teistele:
1. Minu arvates kindlasti patukorra kasutamine - meil kõigil on isusid ning patukorda mitte kasutades võib see hiljem suure söömasööstuga lõppeda.
2. Alustada samm korraga. Algselt võib suurt stressi valmistada see, et muudkui kaalud ja kokkad kõik 4 toidukorda. Ise alustasin ka nii, et sõin kindlasti hommiku- ja õhtusöögi kava järgi, lõunal ning hilise õhtusöögiga proovisin teha lihtsalt tervislikumaid valikuid. Nii ei valmistanud see toidu kaalumine nii suurt meelehärmi, kuid samas teadsid, et poole päevast oled nii kui nii kavas. Ajapikku see muidugi muutus, sest sain aru, et Fitlapi toidud teevad kõhule pai ning ei tekita rasket tunnet kõhus.
3.Mõtle välja, millised toidud kõige enam kavaväliselt meeldivad ning proovida neid ka Fitlapis järgi teha. Varem proovisin neid kombineerida olemasolevatest retseptidest, kuid nüüd on ju oma retsepti võimalus ning see teeb asja kindlasti kergemaks. Kõike muidugi järgi ei anna teha - mäletan, kuidas proovisin täisteratortillast ja spinatist spinatipirukaid teha, ei õnnestunud.
4. Soovitan leida kellegi, kes samuti mõne kava järgi toitub. Minul olid näiteks kursakaaslased ning pauside ajal oligi nii, et istusime oma karpidega reas ja sõime koos lõunat. Muul ajal küsisime retseptisoovitusi või jagasime lihtsalt oma õnnestumisi/ebaõnnestumisi.
5.Lisaks kaalumisele tasuks igal nädalal ennast mõõta - need tulemused on täpsed, pidevas muutumises ehk kava jälgimise korral annab palju motivatsiooni nende vähenemise nägemine. Minu jaoks kaalumine ei olnud nii motiveeriv, kui iganädalane mõõtmine.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store