Olen 39. aastane ja meie peres kasvab nüüdseks neli last. Fitlapiga  teel olnud alates 2015 aastast, seda koos edusammudega ning libastumistega. Vahepeal püüdsin omal  tahtel hakkama saada, kuid vahepealsed sünnitused ja motivatsiooni puudus viis taas  eemale.  Alates 2021. aasta jaanuarist olen taas kavas. 1. jaanuar oli minu kaalunumber 100 kg.  Kuna kaalunumber oli suur, siis teadsin, et pean midagi muutma, et kaal hakkaks langema, enesetunne paraneks.  Ega muud üle ei jäänudki, kui alustasin reipalt taas oma teekonda Fitlapiga ja ikka põnevam oleks, võtsin osa erinevatest väljakutsetest.  2021.a jaanuaris liitusin väljakutsega "Fitlapiga Saledaks" ja kahe kuuga langes kaal kokku 6.2 kg ja sentimeetreid vähenes kokku 10 cm.

Siis tuli uus väljakutse "Perekaardi ja Fitlapi väljakutse" . Väljakutsega liitudes kaalusin 94 kg. ning väljakutse lõpus oli kaalunumber 87 kg

Peale "Perekaardi ja Fitlapi" väljakutset on  kaal kõikunud siia ja sinna ning tänase seisuga on kaal 87.4 kg. Seadsin aasta alguses endale eesmärgi, et kaalunumber võiks olla 75 kg.  Kuna vähepeal on olnud tõuse ja mõõnasid, siis lõppeesmärgi saavutamise kuupäev lükkus ka edasi. Selle aja jooksul olen õppinud oma organismi ja keha tundma, et kui ma hakkan liigselt mõtlema oma kaalunumbrile, siis läheb mu keha stressi ning selle tulemusena ei toimu edasiminekut vaid pigem seisak.

Fitlapi toitumiskava juures meeldib see, et  retseptide valik on suur ja võimalus retsepti muuta või ise täiesti uus retsept  koostada. Samas, kui oled väljasõidul, siis on nüüdseks võimaldatud erinevaid toidukohti, kus võimalus kava järgi toituda või hoopis poest kaasa osta.

Tänu kaalukaotusele on tervis ja enesekindlus  paranenud, suudan rohkem liikuda, selga mahuvad väiksema numbriga riided. Kui on raske hetk ja tunnen, et kavas on raske püsida, siis püüan leida endale uusi väljakutseid või tegevusi. See viib mõtted eemale ja siis  ei torma mõtlematult külmkappi  ja ei haara sealt kõike. Kindlasti on oluline perekonna ja sõprade tugi, kes on raskel hetkel toeks ja püüavad julgustada ning innustada, ikka edasi minema ja mitte pooleli jätma.

Minu soovitused teistele:

  1. Arvan, et kui on soov alustada toitumiskavaga, siis võtta esialgu lühikesed eesmärgid.
  2. Sea endale kuu eesmärk ning liikuda selle poole.
  3. Kui ebaõnnestud, siis ei tohi alla anda.
  4. Leia tuge perekonnast või sõpruskonnast.